19 Փետրվար 2018 - 14:21 AMT
Միջազգային լրատվամիջոցներում ակտիվորեն շրջանառվում է Կալիֆոռնիայի Լոս Անջելեսի հայ համայնքի ներկայացուցիչներից մեկի պատմությունը, ով պնդում է, թե ճանապարհորդել է ժամանակի միջով և հայտնվել ապագայում:
Բրիտանական Mirror պարբերականի փոխանցմամբ, նա պատմել է, որ Լոս Անջելեսի լաբորատորիաներից մեկի աշխատակից է եղել, և 2004 թվականին խիստ գաղտնի փորձի ընթացքում նրան հանձնարերել են ճանապարհորդել ապագայում և լուսանկարներ անել:
«Ժամանակի միջով ճամփորդողը» պնդում է, թե ունի լուսանկարներ, որոնք ցույց են տալիս, թե ինչպիսին է լինելու աշխարհը 3000 տարի անց:
«Ես կանգնած էի հսկայական փայտե հարթության վրա: Տները, շինությունները կառուցված էին փայտից: Ես հասկացա, որ ես Լոս Անջելեսում եմ, որը ջրի տակ էր»,- պատմում է նա և հավելում, որ մարդկությունը պարտադրված էր ապրել ջրի տակ՝ գլոբալ տաքացման հետևանքով հալած սառցաբեկորների պատճառով:

История одного из представителей армянской общины Лос-Анджелеса, утверждающего, что он «путешествовал во времени» и побывал в будущем, широко распространилась в международных СМИ.
Так, Эдвард утверждает, что побывал в 5000 году. По словам Эдварда, он отправился в будущее в 2004 году в рамках некоего секретного эксперимента, пишет Mirror.
В доказательство своих слов он продемонстрировал фото, сделанное им якобы в будущем — на снимке изображен Лос-Анджелес, который спустя три тысячи лет окажется под водой.
Как отметил Эдвард, в будущем все будет из дерева, мир окажется под водой в результате наводнения, вызванного глобальным потеплением, и люди будут жить под водой.