21 Փետրվար 2018 - 08:40 AMT
Ֆուտզալի Հայաստանի հավաքականի հարձակվող Գարեգին Մաշումյանը, որը մինի ֆուտբոլի մոսկովյան «Սպարտակ» է տեղափոխվել, Սարատովի «Վոլգայի» հետո հանդիպումից հետո իր զգացողությունների մասին է խոսել: Նա իր ուրախությունն է հայտնել «Սպարտակ» տեղափոխվելու կապակցությամբ:
«Առաջին հերթին ուզում եմ ասել, որ շնորհակալ եմ «Սպարտակին» ինձ հավատալու համար: Շատ ուրախ եմ այսպիսի հայտնի ակումբ տեղափոխվելու համար: Սա ինձ համար մեծ մարտահրավեր է: Կարծում եմ, կկարողանամ օգնել թիմակիցներիս և ուրախություն պատճառել երկրպագուներին»,-ասել է Մաշումյանը, հայտնում է ակումբի կայքը:
Խոսելով լեզվական խոչընդոտի մասին՝ ֆուտբոլիստը նշել է, որ մարզումների ժամանակ ոչ մի խնդիր չի առաջանում: «Իսկ հարցերին պատասխանել ինձ ավելի բարդ է: Ես շատ սխալներ եմ անում, և դրանից նյարդայնանում եմ: Ակտիվ զբաղվելու եմ լեզուս բարելավելու ուղղությամբ, որպեսզի շատ շուտով խոսեմ ռուսերեն»,-ասել է նա:
Գարեգին Մաշումյանը ծնվել է 1989-ի սեպտեմբերի 1-ին Երևանում: Մեծ ֆուտբոլում հանդես է եկել «Ալաշկերտի», «Ուլիս-2», «Կիլիկիայի» և «Բանանցի» կազմում: Իր կարիերայի ընթացքում մասնակցել է 37 հանդիպման և 4 գոլի հեղինակ է դարձել: Մինի ֆուտբոլի «Լեո» ակումբի կազմում դարձել է ՀՀ չեմպիոն, ինչպես նաև 6 անգամ աչքի է ընկել ՈւԵՖԱ գավաթի 6 խաղում: ՀՀ հավաքականի կազմում Մաշումյանը 11 խաղի է մասնակցել և 4 գոլ խփել:

21 Февраль 2018 - 08:01 AMT
Нападающий национальной сборной Армении по футзалу Гарегин Машумян, перешедший в московский МФК «Спартак», поделился эмоциями от своего дебюта в матче с саратовской «Волгой». Он выразил радость в связи с переходом в «Спартак».
«В первую очередь, хочу сказать, что благодарен «Спартаку» за веру в меня. Я очень рад оказаться в таком великом клубе. Это большой вызов для меня. Думаю, что смогу помочь своим партнерам по команде добиться успеха, а также доставить радость болельщикам красно-белых»,- заявил Машумян, сообщает сайт ФК.
Говоря о языковом барьере, нападающий отметил, что в тренировочном процессе никаких проблем не возникает: «А вот отвечать на вопросы мне заметно сложнее. Я допускаю массу ошибок, вследствие чего начинаю переживать и сильно нервничать. Активно займусь улучшением языка, чтобы в кратчайшие сроки заговорить на русском».
Гарегин Машумян родился 1 сентября 1989 года в Ереване. В большом футболе выступал за «Алашкерт», «Улисс-2», «Киликию» и «Бананц». За свою карьеру нападающий провёл 37 матчей и забил четыре гола. Отметим, что один из мячей был забит в квалификации Лиги чемпионов УЕФА. В составе мини-футбольного клуба «Лео» Гарегин стал чемпионом Армении, а также в шести встречах Кубке УЕФА отличился шесть раз. За сборную Армении Машумян сыграл в 11 матчах и забил четыре гола.