Արգենտինա-Ադրբեջան ֆուտբոլային ընկերական հանդիպումը չի կայանա: Արգենտինայի ֆուտբոլի հավաքականի անդամները չեն ցանկացել խաղալ Ադրբեջանի հետ՝ նախապատվությունը տալով Իսրայելին:
Արգենտինայի հավաքականը ընկերական հանդիպում կանցկացնի հունիսի 9-ին Երուսաղեմում կամ Հայֆայում, թեև Բաքուն հսկայական գումար էր պատրաստ վճարել, եթե հանդիպումը կայանար:
Արգենտինայի մակարդակի հավաքականներն ավելի ցածր մակարդակի թիմերի հետ ընկերական հանդիպումներ են անցկացնում մեծ վարձատրության դիմաց: Արգենտինայի դեպքում գինը զգալիորեն աճում է, եթե խաղին մասնակցում է Մեսսին: Իսրայելցիների հետ համաձայնությամբ, Արգենտինայի հավաքականը մոտ 2 մլն դոլար կստանա, իսկ թիմի առաջատարը խաղադաշտում կանցկացնի 60 րոպե:
Իսյարելի ԶԼՄ-ները հայտնում են, որ արգենտինացիներն ընտրել են Իսրայելը, գերադասելով այն Ադրբեջանի հավաքականից, չնայած, որ ադրբեջանցիները շատ ավելի մեծ գումար էին պատրաստ վճարել թիմին, գրում է Haqqin.az-ը:
Արգենտինայի ֆուտբոլի ասոցիացիան պատճառաբանել է իր որոշումը Իսրայելում սրբավայրեր այցելելու հնարավորությամբ:
Ադրբեջանը ընկերական հանդիպում էր ուզում անցկացնել Արգենտինայի ֆուտբոլի հավաքականի հետ դեռևս 2017-ի նոյեմբերին: Արգենտինայի ֆուտբոլի ասոցիացիան (AFA) բանակցություններ էր սկսել Ադրբեջանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի հետ, սակայն Արգենտինայի հավաքականի ավագ Լիոնել Մեսսին և մյուս առաջատար ֆուտբոլիստները խանգարել են բանակցությունների հաջող ավարտին: Ասոցիացիան հնարավորություն է տվել արգենտինացի ֆուտբոլիստներին ընտրել 3 թիմի՝ Նիգերիայի, Ադրբեջանի և Ուկրաինայի, միջև: Ֆուտբոլիստները նախապատվությունը տվել են աֆրիկյան թիմին:

27 Февраль 2018 - 10:46 AMT
Матч Аргентина-Азербайджан не состоится, так как аргентинские футболисты не захотели играть с командой этой страны, выбрав в качестве соперника Израиль. Аргентинская футбольная ассоциация договорилась о проведении товарищеского матча со сборной Израиля. Игра состоится 9 июня в Иерусалиме или Хайфе.
Это будет последний матч сборной Аргентины перед поездкой на чемпионат мира в Россию.
Аргентинцы отказались, несмотря на то, что Азербайджан был готов заплатить большие деньги за матч, тем более, если бы в нем принял участие звезда сборной Аргентины и испанской «Барселоны» Лионель Месси.Известно, что такие сборные, как Аргентина, Бразилия и другие элитные национальные команды, проводят товарищеские матчи с соперниками более низкого уровня за солидное вознаграждение. В случае с Аргентиной цена заметно возрастает, если на поле выйдет Месси. По соглашению с израильтянами, сборная Аргентины получит около 2 миллионов долларов, а лидер команды проведет на поле не менее 60 минут, пишет Haqqin.az.
Израильские СМИ сообщают, что аргентинцы выбрали в спарринг-партнеры сборную Израиля, предпочтя ее команде Азербайджана, несмотря на то, что Азербайджан был готов заплатить южноамериканской команде гораздо большую сумму.Руководство Аргентинской ассоциации мотивировало свое решение возможностью посетить в Израиле святые места.
Сборная Аргентины могла приехать в Баку еще в ноябре 2017 года. Однако товарищеская встреча сборной Аргентины по футболу с Азербайджаном не состоялась. Члены сборной Аргентины не захотели играть с Азербайджаном.Переговоры достигли определенной точки. Но капитан сборной Аргентоны Лионель Месси и другие ведущие футболисты помешали их успешному завершению.Так, ассоциация предоставила возможность игрокам сделать выбор между 3 командами (Нигерия, Азербайджан, Украина). Футболисты отдали предпочтение африканской команде.