27 Փետրվար 2018 - 13:57 AMT
Հայտնի իտալացի դերասանուհի Օռնելա Մուտիին դատապարտել են 8 ամսվա բանտարկության: Նա նաև ստիպված կլինի 600 եվրո տուգանք մուծել, իսկ ազատազրկման փոխարեն նրան առաջարկել են 30.000 եվրո վճարել:
Մուտին այդպիսի պատժի է արժանացել 2010-ին խաբեության համար: Այն ժամանակ դերասանուհին պետք է գլխավոր դերը կատարեր ներկայացման մեջ, սակայն պրեմիերայի օրը բեմ դուրս չեկավ՝ հայտարարելով ղեկավարությանը իր հիվանդության մասին, գրում է Life.ru-ն:
Թատրոնին պատճառած վասը չհատուցելու համար դերասանուհին բժշկական տեղեկանք էր ներկայացրել, սակայն պարզվել է, որ փաստաթուղթը կեղծ է: Ինչպես պարզվել է ավելի ուշ, «հիվանդանոցային» արձակուրդի ժամանակ Մուտին մեկնել էր Ռուսաստան՝ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ բարեգործական ընթրիքի:

27 Февраль 2018 - 13:35 AMT
Итальянскую актрису Орнеллу Мути приговорили к 8 месяцам тюрьмы. Также ей придется заплатить еще штраф в размере €600, а вместо отбывания восьмимесячного тюремного срока ей предложили выплатить неустойку — €30 тыс.
Такое наказание Орнелла Мути получила из-за своего обмана в 2010 году. Тогда актриса должна была играть главную роль в спектакле, но в день премьеры не смогла выйти на сцену, заявив руководству о своей болезни, пишет Life.ru.
Чтобы не выплачивать неустойку театру, актриса предоставила медицинскую справку, но документ оказался липовым. Как выяснилось позднее, во время «больничного» отпуска Орнелла Мути уехала в Россию на благотворительный ужин с президентом РФ Владимиром Путиным.
Актрису обвинили в мошенничестве и суд назначил ей наказание в виде восьмимесячного тюремного наказания, но вместо отбывания срока Мути может заплатить неустойку в размере €30 тыс.