1 Մարտ 2018 - 08:37 AMT
Ֆրանսիական Պարի Սեն Ժերմենի բրազիլացի ֆուտբոլիստ Նեյմարը մի քանի օրից կվիրահատվի: Այդ մասին հայտնել է ֆրանսիական թիմի մամուլի ծառայությունը:
Հայտնի չէ, թե երբ ֆուտբոլիստը կկարողանա վերսկսել մարզումները, գրում է Euronews-ը:
Ավելի վաղ ՊՍԺ-ն հավաստիացնում էր, որ ֆուտբոլիստին վիրահատական միջամտություն չի պահանջվի: Մարզիկը ոտքի վասվածքը ստացել էր Ֆրանսիայի առաջնության «Մարսելի» դեմ խաղում:
Նեյմարը ՊՍԺ է տեղափոխվել 2017-ի ամռանը «Բարսելոնայից» ռեկորդային 222 մլն եվրոյի դիմաց: 2018-ին 26-ամյա ֆուտբոլիստը ֆրանսիական ակումբի կազմում 29 խաղի է մասնակցել՝ դառնալով 29 գոլի և 17 գոլային փոխանցման հեղինակ:վ

Бразильский футболист французского клуба «Пари Сен-Жермен» Неймар будет прооперирован через несколько дней. Об этом сообщила пресс-служба французской команды.
Возможные сроки возвращения игрока в строй не уточняются, пишет Euronews.
Ранее ПСЖ утверждал, что игроку не потребуется хирургическое вмешательство, несмотря на растяжение связок голеностопного сустава и трещину пятой плюсневой кости. Травму нападающий получил 25 февраля в домашнем матче чемпионата Франции против «Марселя».
Неймар перешел в ПСЖ летом из испанской «Барселоны» за рекордные 222 миллиона евро. В текущем сезоне 26-летний форвард провел за французский клуб 29 матчей, забив 29 мячей и отдав 17 голевых передач.