Ավստրալիայի, Նոր Զելանդիայի, Սինգապուրի, Հարավային Կորեայի քաղաքացիները կկարողանան Հայաստան այցելել առանց մուտքի արտոնագրի: Համապատասխան որոշման նախագիծը ընդգրկված է կառավարության մարտի 6-ի նիստի օրակարգում:
Որոշման ընդունումը թույլ կտա վերոհիշյալ պետությունների քաղաքացիներին այցելել և մնալ Հայաստանի տարածքում առավելագույնը 180 օր ժամկետով` մեկ տարվա ընթացքում` ազատելով նրանց մուտքի վիզա ձեռք բերելու պահանջից:
Նախագծի հիմնավորման մեջ նշվում է, որ նշված երկրների քաղաքացիներին ՀՀ մուտքի արտոնագրի պահանջի միակողմանի չեղարկումը առավել նպաստավոր պայմաններ կստեղծի երկկողմ տնտեսական կապերի զարգացման, ինչպես նաև զբոսաշրջության խթանման համար: Նշվում է նաև, որ Հայաստանն այս երկրները դիտարկում է որպես Ասիական-խաղաղօվկիանոսյան տարածաշրջանի հեռանկարային գործընկերներ:

Граждане Австралии, Новой Зеландии, Сингапура и Южной Кореи смогут посещать Армению без виз.Соответствующий проект решения включен в повестку дня заседания правительства РА 6 марта.
Принятие данного проекта позволит гражданам вышеупомянутых государств приезжать и оставаться в Армении на срок не более 180 дней в течение года, освобождая их от необходимости иметь въездную визу.
В описании данного проекта говорится, что одностороннее упразднение визового режима в отношении граждан этих стран создаст более благоприятные условия для развития двусторонних экономических связей и туризма.
Отмечается также, чтоАрмения рассматривает эти страны в качестве перспективных партнеров в Азиатско-Тихоокеанском регионе.