Հայաստանում կայանալիք «Բարեկամություն-2018» ավիացիոն տոնակատարության շրջանակում ՌԴ ՊՆ «Ստրիժի» խմբի օդաչուները բարձրագույն պիլոտաժի հնարքներ կցուցադրեն ՄիԳ-29 ինքնաթիռներով: Այդ մասին հայտնում է Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարությունը:
«Ավիացիոն ծրագրի շրջանակում ՌԴ օդատիեզերական ուժերի օդաչուները 6 անձնակազմով կկատարեն բարձրագույն պիլոտաժի ֆիգուրները, ինչպես նաև կցուցադրեն զուգակցված և անհատական պիլոտաժ ՄիԳ-29 ինքնաթիռներով»,-ասել են գերատեսչությունում, գրում է ՏԱՍՍ-ը:
«Ստրիժի» խմբի անձնակազմերը կցուցադրեն սյունյակից բուրգի վերափոխումը, «Նեստերովի օղակը», «Տակառ», «Հայելի», «Զանգ», «Ականջ» և բազում այլ ֆիգուրներ:

13 Март 2018 - 08:35 AMT
Экипажи пилотажной группы «Стрижи» продемонстрируют фигуры высшего пилотажа на самолетах МиГ-29 в Армении в рамках авиационного праздника «Дружба-2018». Об этом сообщило Минобороны РФ.
«Во время выполнения воздушной программы летчики Воздушно-космических сил выполнят комплекс фигур в составе шести экипажей, а также покажут парный и одиночный пилотаж на строевых самолетах МиГ-29», – рассказали в ведомстве, пишет ТАСС.
Экипажи «Стрижей» отработают перестроение из колонны в пирамиду и ромб, фигуры «петля Нестерова», «Бочка», «Зеркало», «Плотный ромб», «Колокол», «Ухо», «Роспуск» и многие другие.