13 Մարտ 2018 - 09:31 AMT
Ադրբեջանը բողոքի նոտա է հանձնել Բաքվում ԱՄՆ դեսպան Ռոբերտ Սեկուտային Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանի Վաշինգտոն այցի կապակցությամբ: Այդ մասին հայտնում է Ադրբեջանի ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը:
«Բակո Սահակյանի ԱՄՆ այցի կապակցությամբ ԱԳՆ է կանչվել Ադրբեջանում ԱՄՆ դեսպան Ռոբերտ Սեկուտան, նրան բողոքի նոտա է հանձնվել, որը Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարությունը հասցեագրել է ԱՄՆ Պետական դեպարտամենտին»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստի գործակալությունը:
Մարտի 12-ին Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանի գլխավորած պատվիրակությունը ժամանել է ԱՄՆ-ի մայրաքաղաք Վաշինգտոն: Պատվիրակության այցն ԱՄՆ աշխատանքային է:

13 Март 2018 - 09:09 AMT
Азербайджан вручил ноту протеста послу США в Баку Роберту Секуте из-за визита президента Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) Бако Саакяна в Вашингтон. Об этом сообщила пресс-служба МИД Азербайджана.
«В связи с визитом в США Бако Саакяна… посол США в Азербайджане Роберт Секута вызван в МИД, ему передана нота протеста, направленная министерством иностранных дел Азербайджана Госдепу США», — говорится в сообщении, пишет РИА Новости.
Делегация, возглавляемая президентом Республики Арцах Бако Саакяном, 12 марта прибыла с рабочим визитом в столицу Соединенных Штатов Америки – город Вашингтон.