«Միլանի» գլխավոր մարզիչ Ջենարո Գատուզոն իր կարծիքն է հայտնել Հայաստանի հավաքականի և Լոնդոնի «Արսենալի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի մասին՝ գովելով նրան տեխնիկայի և արագաշարժ լինելու համար: Այդ մասին նա հայտարարել է Եվրոպայի լիգայի 1/8 եզրափակչում «Արսենալի» հետ հանդիպմանն ընդառաջ:
«Մխիթարյանը կատարելագործվել է որպես ֆուտբոլիստ Անգլիա տեղափոխվելուց հետո: Նա լավ պատրաստված է ոչ միայն տեխնիկապես, այլ նաև ավելի արագաշարժ է դարձել»,-ասել է Գատուզոն, գրում է CalcioMercato.com-ը:
«Արսենալ»-«Միլան» հանդիպումը տեղի կունենա մարտի 15-ին Լոնդոնում:
«Միլանի» հետ առաջին հանդիպման ժամանակ «Արսենալը» հաղթել է 2:0 հաշվով, իսկ Մխիթարյանը դարձել է գոլի և գոլային փոխանցման հեղինակ: Դա հայ կիսապաշտպանի առաջին գոլն էր «Արսենալի» կազմում:

15 Март 2018 - 12:25 AMT
Главный тренер «Милана» Дженаро Гаттузо высказал мнение о полузащитнике сборной Армении и «Арсенала» Генрихе Мхитаряне, похвалив его за технику и скорость игры. Об этом тренер «Милана» заявил накануне ответной встречи 1/8 финала Лиги Европы против «Арсенала».
«Мхитарян усовершенствовался как игрок после перехода в Англию. Он хорошо подготовлен не только технически, но и прибавил в скорости игры»,- отметил Гаттузо, пишет CalcioMercato.com.
Матч «Арсенал» – «Милан» состоится 15 марта в Лондоне.
В первой встрече «Арсенал» одержал победу в Италии со счетом 2:0, а Мхитарян стал автором гола и голевой передачи.Это был первый гол армянина в составе «Арсенала».