19 Մարտ 2018 - 08:30 AMT
Ադրբեջանցի ֆուտբոլիստ Ռենատ Դադաշովը, որն այդ երկրի ֆուտբոլի հավաքական է կանչվել մարզիչ Պրոսինեչկիի օրոք, վտարվել է Ֆրանկֆուրտի «Այնտրախտից»:
Դադաշովի հեռացման պատճառը թիմակցի հետ ծեծկռտուքն է՝ Ռենատը հարվածել է ֆուտբոլիստի դեմքին: Թիմի նոր մարզիչ Ֆրանկ Լայթը, որն արդեն մեկ անգամ ներել էր Դադաշովին 3 շաբաթ առաջ, երկրորդ հնարավորություն չի տա նրան: Ասվում է նաև, որ դադաշովը որոշ ժամանակ առաջ մարզման ժամանակ վնասվածք էր պատճառել իր թիմակցին, որից հետո վիրավորել էր նրան ու մարզչի օգնականին, հայտնում է Haqqin.az-ը գերմանական op-online-de-ի վրա հղումով:
Գերմանական ակումբի երիտասարդական դեպարտամենտն առաջին անգամը չէ, որ վտարում է ակումբից Դադաշովին: Այս անգամ, կարծես, որոշումը վերջնական է: Դա հաստատել է ակումբի երիտասարդ տաղանդների ղեկավար Արմին Կրաացը:
«Մենք հրաժավրում ենք Ռենատի ծառայություններից կարգապահական պատճառներով: Նա այլևս մեզ հետ չի մարզվի»,-ասել է Կրաացը:
18-ամյա հարձակվողրը պայմանագիր ուներ մինչև 2020-ի հունիսը:
Դադաշովը խաղում էր «Այնտրախտի» մինչև 19 տարեկանների թիմում, հիմնական կազմում չէր ընդգրկվում: 2018-ի սկզբին նրան արդեն մեկ անգամ հեռացրել էին խաղերից, քանի որ նա արձակուրդից վերադարձել էր ավելորդ քաշով: Հիմնական թիմի մարզիչ Նիկո Կովաչը Ռենատի հեռացումից հետո հայտարարել է, թե «տեղյակ է իրավիճակին և լիովին համամիտ որոշմանը»,-ասել է Կրաացը:
Գերմանական պարբերականը գրում է, որ Դադաշովը, որը հակում ունի արագընթաց մեքենաների և արտառոց վարքագծի, վաղուց է կորցրել բոլոր ընկերներին: Ենթադրվում է, որ ֆուտբոլիստը կարող է ավարտվել կարիերան դեռ չսկսած:

Футболиста сборной Азербайджана Рената Дадашова выгнали из франкфуртского футбольного клуба «Айнтрахт».
Примечательно, что молодежный департамент немецкого клуба уже не в первый раз исключает Дадашова из своих рядов. В этот раз, судя по всему, решение окончательное. Это подтвердил глава Центра молодых талантов «Айнтрахта» Армин Краац, пишет haqqin.az со ссылкой на op-online.de.
«Мы отказываемся от услуг Рената по дисциплинарным причинам, – заявил Краац. – Он больше с нами тренироваться не будет».
У 18-летнего нападающего контракт до июня 2020 года. Он играл за команду «Айнтрахта» U-19, но привлекался и к работе с основным составом. В 2018 этого года его уже отстраняли за то, что он вернулся из отпуска с лишним весом. Главный тренер основной команды Нико Ковач после исключения Рената заявил, что он «в курсе ситуации и согласен с данным решением».
Причиной нынешнего отстранения Дадашова является драка с товарищем по команде, случившаяся на прошлой неделе. Сообщается, что Ренат ударил футболиста по лицу. Этот поступок переполнил чашу терпения руководства «Айнтрахта», и даже самые большие сторонники азербайджанского футболиста не могли ему помочь остаться в клубе.
Новый тренер команды U-19 Франк Лайхт, который ранее уже простил Рената, второй шанс игроку не предоставит. Также сообщается, что в феврале Дадашов во время тренировки в глупой ситуации травмировал товарища по команде, после чего оскорбил его и помощника тренера Уве Биндевальда.