20 Մարտ 2018 - 08:45 AMT
Հայ պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտիկ Արթուր Աբրահամը (46-6, 30) ապրիլի 28-ին մենամարտելու է դանիացի Պատրիկ Ռեյնհարդ Նիլսենի (29-2, 14) հետ:
Մենամարտը կայանալու է Գերմանիայի Օֆֆենբուրգ քաղաքի «Բադեն» արենայում: Այս մենամարտի հաղթողը կդառնա վարկանիշային աղյուսակի առաջատար և նրա հաջորդ մենամարտը կլինի գերմիջին քաշային կարգի աշխարհի չեմպիոնի կոչման համար:
Արթուր Աբրահամը հաղթական է տրամադրված. «Իմ վերջին մենամարտից հետո խոսել եմ մարզիչիս` Ուլլի Վեգների հետ, և նա ինձ օգնել է ճիշտ որոշում կայացնել: Ես դեռ պատրաստ չեմ հեռանալ բռնցքամարտից, դեռ անելիքներ ունեմ բռնցքամարտում, պետք է վերադարձնեմ աշխարհի չեմպիոնի տիտղոսը: Անհամբեր սպասում եմ Պատրիկ Նիլսենի հետ մենամարտին` դիտարժան մրցելույթ ցուցադրելու իմ մարտարվեստի երկրպագուների համար»:
Աբրահամը նշել է, որ Պատրիկը լավ բռնցքամարտիկ է: «Սա լավ փորձ կլինի ինձ համար, և կարող եմ ապացուցել, որ պատրաստ եմ նորից վերանվաճել աշխարհի չեմպիոնի տիտղոսը»,- ասել է Արթուր Աբրահամը, ասվում է Արթուր Աբրահամի մամուլի խոսնակի հաղորդագրության մեջ:

20 Март 2018 - 10:02 AMT
38-летний боксер армянского происхождения Артур Абрахам (46-6) 28 апреля проведет бой против датчанина Патрика Нильсена.
Абрахам считает, что еще сможет побороться за чемпионский титул.
«Я не готов завязать с боксом. Я хочу достичь большего и снова стать чемпионом мира. Сейчас я сосредоточен на бое против Патрика Нильсена. Знаю, что Патрик – отличный боксер. Этот бой – хороший шанс для меня доказать, что я готов снова драться за титул», – сказал Абрахам, пишет Sports.ru.
Абрахам в июле 2017 года в Лондоне единогласным решением судей проиграл чемпиону IBO Крису Юбэнку-младшему (24-2, 20 КО), что стоило ему не только упущенного титульного шанса, но и места в первом сезоне Всемирной боксерской суперсерии.
В независимом компьютерном рейтинге портала BoxRec Артур Абрахам занимает седьмое место среди лучших боксеров второго среднего веса.