20 Մարտ 2018 - 11:00 AMT
Մադրիդի «Ռեալի» պորտուգալացի հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն մտածում է Չինաստան տեղափոխվելու մասին: Այդ մասին Esporte Interativo-ի եթերում հայտարարել է չինական «Գուանչժոու Էվերգրանդ» չինական ակումբի և Բրազիլiայի հավաքականի նախկին մարզիչ Լուի Ֆելիպե Սկոլարին: Նա պատմել է, որ հարձակվողը բազմիցս է հետաքրքրվել Չինաստանում կյանքի մասին:
«Ռոնալդուն շատ անգամ է ինձ հարցեր տվել Չինաստանում կյանքի մասին: Ես մանրամասն նկարագրել եմ նրան այդ երկրում ապրուստի բոլոր նրբությունները: Պետք է հասկանք, որ ֆուտբոլից բացի Ռոնալդուն նաև իր ապրանքանիշերն ունի, իր ինդուստրիան, իսկ Չինաստանը՝ սպառման հսկայական շուկա է: Եվ ես ասել եմ նրան այն, ինչ հիմա եմ ասում՝ նա, ով հնարավորություն ունի, պետք է մեկնի Չինաստան»,-ասել է մարզիչը, գրում է Lenta.ru-ն:
Հունվարին «Ռեալի» նախագահ Ֆլորենտինո Պերեսը հանձնարարել էր Ռոնալդուի գործակալ Ժորժե Մենդեշին նոր թիմ որոնել իր սայնի համար: Իսպանական ակումբի մի շարք ֆուտբոլիստներ ցանկանում են, որ պորտուգալացին հեռանա Մադրիդից: Ռոնալդուն իր հերթին նրանց է մեղադրել թիմի վերջին շրջանի անհաջողությունների համար:
«Ռեալի» կազմում Ռոնալդուն 4 անգամ «Ոսկե գնդակ» է նվաճել: 2017/18թթ. խաղաշրջանում նրա հաշվին 18 գոլ և 4 գոլային փոխանցում կա:

20 Март 2018 - 10:37 AMT
Португальский нападающий мадридского «Реала» Криштиану Роналду задумался о переезде в Китай. Об этом в эфире Esporte Interativo сообщил бывший главный тренер китайского клуба «Гуанчжоу Эвергранд» и сборной Бразилии Луис Фелипе Сколари.
Сколари рассказал, что форвард спрашивал его о жизни в Китае.
«Роналду много раз задавал мне вопросы относительно жизни в Китае. Я детально описал ему все подробности жизни в этой стране. Вы должны понимать, что, помимо футбола, у Роналду есть свои бренды, своя индустрия, а Китай — крупнейший рынок сбыта. И я сказал ему то, что всегда говорю: тот, у кого есть возможность, должен ехать в Китай», — отметил тренер, пишет Lenta.ru.
В январе президент «Реала» Флорентино Перес поручил агенту Роналду Жорже Мендешу начать поиски новой команды для его клиента. Ряд футболистов испанского клуба выступили за то, чтобы португалец покинул Мадрид. Португалец, в свою очередь, обвинил партнеров в последних неудачах команды.
В 2017 году в составе «Реала» форвард выиграл чемпионат Испании, Лигу чемпионов, Клубный чемпионат мира, Суперкубки УЕФА и Испании. Вместе с национальной командой Португалии футболист пробился на чемпионат мира 2018 года.