23 Մարտ 2018 - 09:42 AMT
7 ամիս ադրբեջանական բանտում անցկացրած ռուսաստանցի բլոգեր Ալեքսանդր Լապշինն ապրիլին Հայաստան կգա: Նա մասնակցելու է ապրիլի 20-22-ը Երևանում կայանալիք զբոսաշրջային ցուցահանդեսին:
Երևանյան In Tour Expo 2018 ցուցահանդեսում Լապշինը պատմելու է իր ճամփորդությունների մասին:
Լապշինը կատակով գրել է. «Իսկ ես Երևանում եմ մեկնում՝ զբոսաշրջային ցուցահանդեսի: Ներկայացնելու եմ իմ հեղինակային ծրագիրը՝ «Բաքու՝ Լապշինի ուղիներով: Ծրագրում են՝ թռիչք Մեհրիբան Ալիևայի անձնական ինքնաթիռով, all inclusive հանգիստ Քուրդահանիի բանտում և Բաքվի ծանր հանցագործությունների դատարան: Շրջագայության արժեքը պայմանագրային է: Կատակ»:
Վերջում բոլգերը հավելել է. «Իսկ իրականում ես ցուցահանդեսում պատմելու եմ իմ ճամփորդությունների մասին, հետաքրքիր է լինելու, եկեք»:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ Լապշինը հայց է ներկայացրել Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարան՝ ՄԻԵԴ, ընդդեմ Ադրբեջանի:

23 Март 2018 - 09:10 AMT
Освобожденный из тюрьмы в Баку российско-израильский блогер Александр Лапшин приедет в Ереван. Об этом сам блогер сообщил на своей странице в соцсети Facebook.
«Я лечу на туристическую выставку в Ереван! Буду презентовать мою авторскую программу «Тропами Лапшина в Баку», в программе – полет личным самолетом Мехрибан Алиевой (вице-президент Азербайджана, супруга президента Азербайджана Ильхама Алиева -ред), отдых в тюрьме Курдаханы all inclusive и Бакинский суд по тяжким преступлениям. Стоимость тура договорная»,- пошутил Лапшин.
По его словам, на самом деле, он приедет в Армению для участия в 5-й международной туристической выставке In Tour Expo 2018, где расскажет про путешествия.