Ռուսական օդատիեզերական պաշտպանության «Ալմազ-Անտեյ» կոնցերնը ՀՕՊ համակարգերի իր մշակումները կներկայացնի Հայաստանում՝ ArmHiTech-2018 սպառազինության ցուցահանդեսում, ինչպես նաև բանակցություններ կանցկացնի օտարերկրյա պատվիրատուների հետ: Այդ մասին հայտնել է ընկերության մամուլի ծառայությունը:
ArmHiTech-2018 սպառազինության ցուցահանդեսը կանցկացվի Երևանում մարտի 29-31-ը:
Ընկերությունը մասնավորապես կներկայացնի հեռահար զենիթահրթիռային Ս-400 «Տրիումֆ», Ս-300ԲՄ «Անտեյ-2500», Ս-300ՊՄՈւ2 «Ֆավորիտ» համակարգերը, ինչպես նաև միջին և փոքր հեռահարության «Բուկ-Մ2Է», «Տոռ-Մ2Է», «Տոռ-Մ2Կ» և «Տոռ-Մ2ԿՄ» զենիթահրթիռային համակարգերը, նաև այլ համակարգեր, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին:
Ցուցահանդեսի ընթացքում կոնցերնը կցուցադրի իր ակտուալ մշակումները ռադիոլոկացիոն համակարգերի ոլորտում, այդ թվում նոր բազմաֆունկցիոնալ 55Ժ6ՄԵ համալիրն ու շարժական «Նեբո-ՍՎՈւ» ռադիոլոկացիոն կայանը:
«Ցուցահանդեսի շրջանակում կոնցերնի պատվիրկությունը մի շարք հանդիպումներ և բանակցություններ կանցկացնի պետական կառույցների ներկայացուցիչների, պոտենցիալ պատվիրատուների հետ»,-ասել է ընկերության գլխավոր տնօրենի արտաքին քաղաքականության գծով տեղակալ Վյաչեսլավ Ձիրկալին:
«Ալմազ-Անտեյ» կոնցերնը ռուսական ռազմարդյունաբերության խոշորագույն ընկերություններից է և 3-րդ տարին անընդմեջ 11-րդ տեղն է գրավում համաշխարհային ռազմարդյունաբերության 100 խոշորագույն ընկերությունների Defense News վարկանիշում: Կոնցերնի արտադրանքը գնում է աշխարհի ավելի քան 50 երկիր:

24 Март 2018 - 08:36 AMT
Российский концерн воздушно-космической обороны «Алмаз-Антей» представит свои актуальные разработки в сфере систем ПВО и гражданской техники на выставке вооружений ArmHiTech-2018 в Армении, а также проведет переговоры с заказчиками.
Вторая выставка вооружений и военной техники ArmHiTech-2018 пройдет с 29 по 31 марта в Ереване.
В Ереване «Алмаз-Антей» представит зенитные ракетные системы большой дальности С-400 «Триумф», С-300ВМ «Антей-2500», С-300ПМУ2 «Фаворит», а также ЗРК средней и малой дальности «Бук-М2Э», «Тор-М2Э», «Тор-М2К» и «Тор-М2КМ» и другие комплексы, пишет РИА Новости.
Кроме того, в ходе ArmHiTech-2018 концерн продемонстрирует свои актуальные разработки в области радиолокационных систем, в том числе новый многофункциональном радиолокационном комплекс 55Ж6МЕ и мобильную РЛС дежурного режима «Небо-СВУ».
«В рамках мероприятия члены делегации проведут ряд встреч и переговоров с представителями государственных структур, потенциальными заказчиками продукции холдинга. Специалисты холдинга также проведут переговоры с потенциальными заказчиками систем и средств организации воздушного движения производства концерна», — приводятся в сообщении слова заместителя гендиректора компании по внешнеэкономической деятельности Вячеслав Дзиркалн.
«Концерн ВКО «Алмаз-Антей» — одно из крупнейших интегрированных объединений российского оборонно-промышленного комплекса. Холдинг третий год подряд занимает 11-е место в рейтинге Defense News 100 крупнейших компаний мирового ОПК, среди которых: Boeing, Lockheed Martin, Raytheon, General Dynamics, Northrop Grumman, BAE Systems, Thales, EADS, IAI. Продукция концерна стоит на вооружении более чем в 50 странах мира.