6 Ապրիլ 2018 - 07:01 AMT
Լոնդոնի «Արսենալի» և Հայաստանի ազգային հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը Եվրոպայի լիգայի հերթական մրցափուլում «զինագործների»՝ Մոսկվայի «ՑՍԿԱ»-ի հետ հանդիպման երկրորդ խաղակեսում վնասվածք է ստացել:
«Արսենալը» հաղթել է մոսկովյան ակումբին 4-1 հաշվով: Գոլի հեղինակ են դարձել Աարոն Ռամզին և Ալեքսանդր Լակազետը:
Հայ ֆուտբոլիստը վնասվածք է ստացել ծնկի շրջանում: Բրիտանական Daily Star-ի փոխանցմամբ, ակումբի գլխավոր մարզիչ Արսեն Վենգերն ասել է, որ Մխիթարյանին վերականգնվելու հնարավորություն կտա. նա բաց կթողնի «Սոթամփթոնի» հետ հանդիպումը:
«Մխիթարյանը ծնկի խնդիր ունի, մենք չգիտենք, թե դա որքանով է լուրջ: Նա պետք է հետազոտվի, սակայն միանշանակ է, որ բաց կթողնի կիրակի օրվա հանդիպումը», – ասել է ֆրանսիացի մարզիչը:

Полузащитник сборной Армении «Арсенала» Генрих Мхитарян пропустит матч чемпионата Англии против «Саутгемптона» 8 апреля. Об этом заявил главный тренер «канониров» Арсен Венгер.
Мхитарян получил повреждение 5 апреля во втором тайме матча «Арсенала» против ЦСКА и был заменен, пишетDaily Star.
По словам Венгера, у него проблемы с коленом, однако точные сроки восстановления и степень серьезности травмы станут известны позднее по итогам медосмотра.
В Лондоне завершился первый матч четвертьфинала Лиги Европы УЕФА между местным «Арсеналом» и московским ЦСКА. Крупную победу со счетом 4:1 праздновали хозяева.Ответный матч между соперниками пройдет 12 апреля в Москве