Գերմանացի մասնագետ Տոմաս Տուխելը կդառնա ֆրանսիական «Պարի Սեն Ժերմենի» նոր մարզիչը: ՊՍԺ նախագահ Նասեր ալ Հելաիֆին մի քանի շաբաթ առաջ հանդիպումներ է ունեցել Անտոնիո Կոնտեի հետ, իսկ մարզական տնօրեն Անտերո Էնրիկեն ցանկանում էր տեսնել թիմում Պաուլու Ֆոնեսկուին և Լեոնարդու Ժարդիմին:
Արդյունքում որոշումը կայացրել է անձամբ Կատարի էմիրը, որը Տուխելին է համարել առավել հարմար փարիզյան ակումբում աշխատելու համար, գրում է Eurosport-ը ESPN-ի վրա հղումով:
Վճռորոշ գործոն է եղել Տուխելի հեղինակությունը որպես մարտավարության հանճար: Բացի այդ, Տուխելը լավ է խոսում ֆրանսերեն:
Տուխելը հեռացել է Դորտմունդի «Բորուսիայից» 2017-ին՝ 2 տարի աշխատելով թիմում: ՊՍԺ գլխավոր մարզիչ Ունան Էմերիին, կարծես, չներվեց այն հանգամանքը, որ փարիզյան ակումբը պարտվել է Մադրիդի «Ռեալին» Չեմպիոնների լիգայի 1/8 եզրափակչում:

6 Апрель 2018 - 14:07 AMT
Президент ПСЖ Насер аль Хелаифи контактировал несколько недель назад с окружением Антонио Конте, а спортивный директор Антеро Энрике хотел видеть в команде Паулу Фонсеку и Леонарду Жардима. В итоге решение принимал лично эмир Катара, который счел Тухеля наиболее подходящим для работы в парижской клубе, сообщает Eurosport со ссылкой на ESPN.
Решающим фактором стала репутация Тухеля как тактического гения. Кроме того, Тухель хорошо говорит по-французски.
Тухель покинул дортмундскую «Боруссию» в 2017 году, проработав в команде 2 года. Главному тренеру «ПСЖ» Унаи Эмери, похоже, не простили вылет парижского клуба от мадридского «Реала» в 1/8 финала Лиги чемпионов.