12 Ապրիլ 2018 - 13:08 AMT
Արգենտինայում 8 ոստիկան ազատվել է աշխատանքից, երբ նրանք 540 կիլոգրամ մարիխուանայի անհետացումը Պիլարի ոստիկանության պահեստից բացատրել են այն հանգամանքով, որ մկները կերել են թմրանյութը:
Դատական փորձագետները կասկածել են, որ մկները թմրանյութը որպես կերակուր են ընկալում, և նույնիսկ եթե ուտեին, պետք է որ տեղում սատկած լինեին: Սակայն պահեստում այդպիսիք չեն հայտնաբերվել, գրում է «Դոժդը» BBC-ի վրա հղումով:
Ոստիկանության աշխատակիցներին ձերբակալել են: Մայիսի 4-ին տեղի կունենա դատական նիստ, որտեղ դատավորը պետք է որոշի, թե թմրանյութը «միտումնավոր է անհետացել, թե անփութության հետևանքով»:
Ընդհանուր առմամբ Պիլարի պահեստում 6000կգ մարիխուանա է պահվում: Ավելի քան 500 կգ մարիխուանայի պակասուրդը հայտնաբերվեց, երբ փոխվեց ոստիկանապետը:

12 Апрель 2018 - 12:18 AMT
Восьмерых аргентинских полицейских уволили после того, как они объяснили пропажу 540 килограммов марихуаны с полицейского склада в Пиларе тем, что наркотики съели мыши.
Судебные эксперты усомнились, что мыши воспринимают наркотики как пищу, и даже если бы они их съели, то умерли на месте. Однако на складе не нашли трупов мышей, пишет «Дождь» со ссылкой на BBC.
Сотрудников полиции задержали. 4 мая состоится заседание суда, на котором судья будет решать, пропали наркотики «специально или в результате небрежности».
Всего на складе в Пиларе хранится 6000 килограммов марихуаны. Пропажа более 500 килограммов марихуаны обнаружилась, когда в городе сменился начальник полиции. О недосдаче сообщил Эмилио Порто, который сменил на посту Хавьера Спесиа.
По данным полиции, Спесиа не подписал документы для инвентаризации наркотиков, когда покинул свой пост в апреле 2017 года. Он также находится под следствием за то, что не подал отчет о прибыли и убытках за последний год.