13 Ապրիլ 2018 - 10:06 AMT
«Արսենալի» գլխավոր մարզիչ Արսեն Վենգերը Եվրոպայի լիգայում ԲԿՄԱ հետ պատասխան խաղից (2:2) հետո հայտնել է, որ թիմի և Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը մարզադաշտ կվերադառնա 2 շաբաթից:
Մխիթարյանը վնասվածք է ստացել ԲԿՄԱ է հետ ապրիլի 5-ի խաղում, որտեղ անգլիացիները հաղթեցին 4:1 հաշվով: Նա վնասել է ծունկը՝ փոխարինվելով Ալեքս Իվոբիով:
Չնայած, որ ավելի վաղ մտավախություն կար, որ Մխիթարյանը չի վերադառնա մարզադաշտ մինչև ԱՊԼ-ում խաղաշրջանի ավարտը, Վենգերը հավաստիացրել է, որ հայ կիսապաշտպանն ավելի շուտ կապաքինվի, գրում է Metro-ն:
«Մի մտահոգվեք: Նա շուտով կապաքինվի, երկու շաբաթից պատշաճ մարզավիճակում կլինի: Մենք լավ բժշկական շտաբ ունենք»,-ասել է մարզիչը:
Ավելի վաղ հայտարարվել էր, որ Մխիթարյանը մի քանի խաղի չի մասնակցի և կկարողանա մարզադաշտ վերադառնալ միայն իր նախկին ակումբի՝ ՄՅՈւ-ի հետ խաղում:

Главный тренер «Арсенала» Арсен Венгер после ответного матча Лиги Европы с ЦСКА (2:2)сообщил, что полузащитник сборной Армении и лондонского клуба Генрих Мхитарян вернется на поле через 2 недели.
Несмотря на более ранние опасения, что Мхитарян не вернется на поле до конца сезона в АПЛ, Венгер заверил, что армянский полузащитник вернется раньше, пишет Metro.
«Не переживайте. Он скоро поправится, через две недели будет в нужной кондиции. У нас хороший медицинский штаб», – заявил тренер.
Ранее сообщалось, что Мхитарян пропустит несколько игр и может вернуться на поле в матче против своего бывшего клуба «Манчестер Юнайтед».