19 Ապրիլ 2018 - 07:35 AMT
Բռնցքամարտի համաշխարհային ասոցիացիայի (WBA) բոլոր վարկածներով, Միջազգային խորհրդատվական միության (IBF) և Բռնցքամարտի համաշխարհային խորհրդի (WBC) աշխարհի չեմպիոն Գենադի Գոլովկինը մարտ կանցկացնի Վանես Մարտիրոսյանի հետ, որը ներկայացնում է ԱՄՆ-ն։ Այս մասին գրում է Boxingnewsonline պարբերականը։
31–ամյա ամերիկահայ բռնցքամարտիկ Վանես Մարտիրոսյանը 40 մարտ է անցկացրել. դրանց շարքում կա 36 հաղթանակ, երեք պարտություն, իսկ մարտերից մեկը ոչ ոքի է ավարտվել, գրում է Sputnik Արմենիան։ Գոլովկինի 37 հաղթանակից 33-ը նոկաուտով է։
Պարբերականի տեղեկության համաձայն` մարտը տեղի կունենա StubHub Center–ում` Կարսոնում։ WBC-ն ու WBA-ը որոշել են մարտը որպես տիտղոսային անցկացնել, սակայն IBF սպառնում է զրկել մարզիկին չեմպիոնի կոչումից։ Այս մասին հայտնում է ESPN-ը։
Հայ մարզիկը հայտնել է, որ պատրաստ է հաղթանակել բարդ մարտում ու Instagram-ում մարտի աֆիշներն էր հրապարակել` մեկնաբանելով այն։

19 Апрель 2018 - 08:59 AMT
Экс-претендент на титул чемпиона мира в первом среднем весе, американский боксер армянского происхождения Ванес Мартиросян официально объявил о поединке с чемпионом WBC, WBA Super, IBF, IBO в среднем весе Геннадием Головкиным 5 мая.
Ранее сообщалось, что IBF отказалась санкционировать поединок с Ванесом титульным и заявила, что лишит Геннадия своего пояса. WBC и WBA санкционировали потенциальный бой Головкина в качестве титульного, пишет Championat.com.
«GGG против VNM», — написал в своем Instagram Мартиросян, опубликовав фото афиши боя.
«Я собираюсь шокировать мир»,- отметил боксер армянского происхождения.
Поединок Головкин – Мартиросян пройдет 5 мая на арене StubHub Center в Карсоне – пригороде Лос-Анджелеса (штат Калифорния).