«Արսենալի» գլխավոր մարզիչ Արսեն Վենգերը պատմել է Հայաստանի հավաքականի և լոնդոնյան ակումբի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի վերականգնման ընթացքի մասին:
«Մխիթարյանը սկսել է մարզվել, առաջիկա 3-4 օրերին նա կկարողանա ավելացնել ծանրաբեռնվածությունը: Հնարավոր է, նա պատրաստ լինի մինչև «Ատլետիկոյի» հետ հանդիպումը Չեմպիոնների լիգայի շրջանակում: Դա հնարավորինս ամենամոտ ժամկետն է»,-ասել է Վենգերը, գրում է Sports.ru-ն The Independent-ի վրա հղումով:
«Եվրոպայի լիգան գլխավոր առաջնությունն է մեզ համար: Ես հանգիստ էի տվել մի շարք ֆուտբոլիստների ԲԿՄԱ հետ խաղից հետո, այժմ նրանց խաղարկային ժամանակ է պետք»,-ասել է Վենգերը:
Մխիթարյանը վնասվածք էր ստացել ապրիլի 5-ին ԲԿՄԱ հետ հանդիպման ժամանակ, որտեղ լոնդոնյան ակումբը հաղթեց 4:1 հաշվով: Նա ծնկի վնասվածք է ստացել:

Главный тренер «Арсенала» Арсен Венгер рассказал о восстановлении полузащитника сборной Армении и лондонского клуба Генриха Мхитаряна.
«Мхитарян приступил к пробежкам, в ближайшие 3-4 дня он может увеличить нагрузки. Возможно, он будет готов к четвергу (к матчу Лиги Европы против «Атлетико» – ред.), это наиболее ранний возможный срок»,- заявил Венгер, пишет Sports.ru со ссылкой на The Independent.
«Лига Европы – главный приоритет для нас. Матч в эти выходные (против «Вест Хэма») – это подготовка к четвергу. Я предоставил отдых ряду футболистов после матча с ЦСКА, теперь им нужно игровое время», – сказал Венгер.
Ранее сообщалось, что Мхитарян пропустит несколько игр и может вернуться на поле в матче против своего бывшего клуба «Манчестер Юнайтед».