System of A Down խմբի մեներգիչ և երգահան Սերժ Թանկյանը, որը մայիսի 7-ի երեկոյան ժամանում է Երևան, մտադիր չէ համերգ տալ Հայաստանում: Այդ մասին երաժիշտը գրել է իր Instagram-ում:
«Համերգ չի լինելու: Չգիտեմ, ով է դա հորինել»,-գրել է Թանկյանը:
Նա Երևան է ժամանելու տեղական ժամանակով 20:05-ին, իսկ 21:00-ին նախատեսված է նրա ելույթը Հանրապետության Հրապարակում, որտեղ երաժշտի հազարավոր երկրպագուներ կդիմավորեն նրան և ընդդիմադիր պատգամավոր, համաժողովրդական շարժման առաջնորդ և ՀՀ վարչապետի միակ թեկնածու Նիկոլ Փաշինյանին:
Մայիսի 2-ին Թանկյանը խոստացել էր մոտ ժամանակներս գալ Հայաստան ու միանալ իշխանության հրաժարականի պահանջով փողոց դուրս եկած ցուցարարներին։«Շատ տխուր եմ, որ ցայսօր չեմ կարողացել անձամբ միանալ ձեզ սարսափելի վիրուսի պատճառով, սակայն ուշադիր հետևում էի ու մեկնաբանում, երբ զգում էի, որ դա կարող է փոխել իրավիճակը։ Խոստանում եմ շուտով լինել այդտեղ։ Անարդարության բազմաթիվ տարիներից հետո մենք հաղթեցինք այս մարտում։ Մեր երկրի ներկան ու ապագան կախված է ձեր խաղաղ ակցիաներից», – նշել է նա։

7 Май 2018 - 06:44 AMT
Вокалист группы System of A Down, певец и автор песен Серж Танкян, который вечером 7 мая прибудет в Ереван, не планирует выступать с концертом в Армении. Об этом сам музыкант написал в своем Instagram.
«Концерта не будет. Не знаю, кто это придумал»,- написал Танкян.
Он прибудет в Ереван в 20:05 по местному времени, а на 21:00 запланировано его выступление на Площади Республики, где тысячи поклонников музыканта встретят его и оппозиционного депутата, лидера протестных движений, единственного кандидата на пост премьер-министра Армении Никола Пашиняна.
2 мая Танкян заявил, что уже совсем скоро сможет присоединиться к митингующим в Ереване, требующим отставки правящей Республиканской партии. «Мне очень грустно, что до сих пор я не смог лично присоединиться к вам из-за ужасного вируса, но я внимательно следил за вами и комментировал, когда я чувствовал, что это может изменить ситуацию. Я обещаю скоро быть там. После многих лет несправедливости вы выиграли эту битву. Настоящее и будущее нашей страны зависит от ваших мирных акций»,- написал Танкян.