7 Մայիս 2018 - 11:56 AMT
Արցախի և Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման առաջնագծում իրադրությունը կարելի է գնահատել՝ որպես հարաբերական կայուն: Մայիսի 6-ի դրությամբ խախտումները եղել են միայն հրաձգային զինատեսակներից: Այս մասին հայտարարել է ԱՀ պաշտպանության նախարար Լևոն Մնացականյանը, հայտնում է «Արցախպրեսը»:
Նա տեղեկացրել է, որ հակառակորդի կողմից դուրս բերված զինտեխնիկան գտնվում է խորքում՝ իրենց կենտրոնացման շրջաններում, որի շարժերին ԱՀ պաշտպանության բանակն ուշադիր հետևում է:
«Այսօրվա շարժերն ուղղված են միայն առաջնային գծում հերթապահություն իրականացնող ստորաբաժանումների առօրյայի ապահովմանը և ոչ ավելին»,- նշել է Մնացականյանն՝ ընդգծելով, որ հայկական զինված ուժերը սահմանին զգոն ծառայություն են իրականացնում:
ԱՀ պաշտպանության բանակի մամլո ծառայության կողմից վերջին օրերին պարբերաբար տեսանյութեր էին հրապարակվում՝ սահմանին հակառակորդի զինտեխնիկայի և մարդուժի ինտենսիվ կուտակումների վերաբերյալ:

7 Май 2018 - 12:12 AMT
Ситуацию на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил можно оценить как относительно стабильную. По состоянию на 6 мая были допущены нарушения только из огнестрельного оружия.Об этом заявил министр обороны Арцаха Левон Мнацаканян, отвечая на вопрос о ситуации на границе.
По его словам, военная техника, которая была сконцентрирована противником на границе, находится в глубине территории, в зонах их дислокации, за изменением которой наблюдает Армия обороны Республики Арцах, пишет «Арцахпресс».
«Сегодняшние передвижения техники направлены на обеспечение повседневной жизни подразделений на линии фронта, и не более того», – сказал Мнацаканян, отметив, что армянские вооруженные силы осуществляют боевую службу на границе.
В пресс-службе Армии обороны Республики Арцах регулярно публикуются видеоматериалы об интенсивном скоплении вооружения и живой силы противника на границе.