11 Մայիս 2018 - 10:11 AMT
Գերմանիայի դաշնային կանցլեր Անգելա Մերկելը շնորհավորել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ:
Շնորհավորական ուղերձում մասնավորապես ասված է.«Որպես հուսալի գործընկեր՝ Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետությունը շարունակելու է աջակցել Հայաստանի Հանրապետությանը արդիականցման և բարեփոխումների իրականացման ընթացքում և ջանքեր է գործադրելու՝ երկկողմ բարեկամական հարաբերությունները խորացնելու, ինչպես նաև տարածաշրջանի խաղաղ զարգացման ուղղությամբ: Կառավարության ձևավորման և Ձեր պաշտոնավարման ընթացքում մաղթում եմ Ձեզ հաջողություն և ամենայն բարիք»:
Մերկելը մեծապես ողջունել է նաև, որ վերջին օրերի և շաբաթների քաղաքական գործընթացների բոլոր մասնակիցները դրսևորեցին պատասխանատվության բարձր զգացում՝ ի բարօրություն հայ ժողովրդի:

11 Май 2018 - 12:37 AMT
В своем послании канцлер отметила, чтоГермания продолжит поддерживать реформы и модернизацию Армении.
«Будучи надежным партнером, федеративная республика и в будущем будет всеми силами поддерживать Армению и ее курс на модернизацию и реформы, а также выступать за углубление двусторонних отношений и мирное развитие ситуации в регионе», – говорится в поздравлении Меркель.
Она также поприветствовала, что все участники последних политических процессов в Армении продемонстрировали высокое чувство ответственности в интересах армянского народа.