Toyota ընկերությունը գլոբալ քարոզարշավ է սկսել «Նետի՛ր մարտահրավեր անհնարինին» կարգախոսի ներքո, որն արտացոլում է մարտահրավերների ու առաջընթացի օլիմպիական և պարաօլիմպիական ոգին, և որն այնքան մոտ է Toyota-ի փիլիսոփայությանը:
Լինելով Միջազգային օլիմպիական և պարաօլիմպիական կոմիտեների համաշխարհային գործընկերը՝ Toyota-ն արդեն իսկ բազմաթիվ հետաքրքիր նախագծեր է իրականացնել ամբողջ աշխարհով:
Toyota-ի «Շարժունություն բոլորի համար» փիլիսոփայության նպատակն է ձևափոխել մարդկանց փոխադրման միջոցներն ամբողջ աշխարհում: Այսպիսով, ստեղծվում են լուծումներ շարժման խոչընդոտների վերացման ուղղությամբ` մեծ քաղաքներում օպտիմալացված հասարակական տրանսպորտային համակարգից մինչև ֆիզիկական սահմանափակումներ ունեցող մարդկանց համար անհատականացված լուծումները:
Toyota-ն գտնում է, որ «շարժունությունը» շատ ավելին է, քան շարժումը, որը պարզապես ցանկացած մարդու իրավունքն է: Ասպիսով, այս քարոզարշավն ու Միջազգային օլիմպիական և պարաօլիմպիական կոմիտեների հետ համաշխարհային գործակցությունն արտացոլում են Ընկերության՝ բոլորի համար ազատ տեղաշարժվելու ապահովման առաքելությունը:
«Նետի՛ր մարտահրավեր անհնարինին» ծրագիրը պատմում է բացառիկ մարդկային ուժի և կամքի մասին՝ դրդելով կատարել համարձակ արարքներ: Սա համաշխարհային կորպորատիվ նախաձեռնություն է, որի նպատակն է ոգեշնչել Տոյոտայի աշխատակիցներին, գործընկերներին ու հաճախորդներին և համախմբել նրանց ընկերության հիմնարար համոզմունքների շուրջ», – ասել է Toyota Motor Corporation-ի վաճառքի և մարքեթինգի բաժնի գլխավոր տնօրեն Նորիի Յամաշիտան:
«Նետի՛ր մարտահրավեր անհնարինին» ծրագիրը համահունչ է Toyota-ի ընդհանուր զարգացման ծրագրի հետ, ուշադրությունը հրավիրելով Օլիմպիական և պարաօլիմպիկական մարզիկների իրական պատմություններին, ինչպես նաև սովորական «շարքային» մարզիկներին, ովքեր առանձնանում են աշխատասիրությամբ և նպատակաուղղվածությամբ: Քարոզարշավն արտահայտում է Toyota-ի երկարամյա գործունեությունը՝ միտված ավելի ներառական և կայուն հասարակության ստեղծմանը, որտեղ յուրաքանչյուրը կարող է նաև Toyota-ի տեխնոլոգիաների շնորհիվ մարտահրավեր նետել իր համար անհնարին թվացող փորձություններին: Այս բազմակողմանի արշավի երկու ստեղծագործական սյուներն են՝ «ոգեշնչումը», որը գովաբանում է մարդկային ոգին և «փաստերը», որոնք ցուցադրում են Toyota-ի նորարարական մտքերն ու լուծումները, որ նպաստում են մարդկանց ազատ տեղաշարժին:
Վերջերս Toyota-ն գործարկել է MobilityForAll.com կայքը: Այն ստեղծվել է ԱՄՆ-ում Հասանելի լրատվամիջոցների ազգային կենտրոնի (NCAM) հետ խորհրդակցությամբ և նախատեսված է նրա համար, որ տարբեր առողջական խնդիրներ և ֆունկցիոնալ խանգարումներ ունեցող մարդիկ հնարավորություն ունենան օգտվել կայքի ռեսուրսներից: Դիզայնը և ֆունկցիաներն այնպես են կառուցված, որ թե տեսողության կամ լսողության խանգարումներ, թե շարժունության կամ կոգնիտիվ խանգարումներ ունեցողները հավասար հնարավորություններ ունենան:

25 Май 2018 - 07:44 AMT
Компания Toyota развернула глобальную кампанию под слоганом «Брось вызов невозможному», который отражает олимпийский и паралимпийский дух поощрения, вызова и прогресса, близкий глобальному видению и образу мышления Toyota.
С тех пор, как Toyota является глобальным партнером Международного Олимпийского и Паралимпийского комитетов, компания инициировала множество интересных проектов по всему миру.
Философия Toyota о мобильности для всех направлена на то, чтобы изменить способ передвижения людей по миру. Эта концепция решает проблемы, связанные с барьерами, которые ограничивают человеческий потенциал — от оптимизированной системы общественного транспорта для больших городов до индивидуальных решений для людей с физическими проблемами.
В Toyota считают, что «мобильность» выходит далеко за рамки автомобилей, и что движение — это право любого человека. Таким образом, кампания и всемирное партнерство с Международным Олимпийским и Паралимпийским комитетами являются отражением приверженности компании к обеспечению свободы передвижения для всех.
«Брось вызов невозможному» рассказывает о триумфе человеческой силы и воли, мотивирует на бесстрашные поступки. Это глобальная корпоративная инициатива, призванная вдохновить сотрудников, партнеров и клиентов Toyota, связать их с основными ценностями компании»,— заявил Нориаки Ямасита, менеджер отдела поддержки продаж и маркетинга Toyota Motor Corporation.
Кампания «Брось вызов невозможному» отражает принципы Toyota, заостряя внимание на реальных историях из жизни медалистов Олимпийских и Паралимпийских игр, а также рядовых спортсменов, которые отличаются смирением, трудолюбием и целеустремленностью. Кампания отражает многолетнюю деятельность Toyota по созданию более инклюзивного и устойчивого общества, в котором каждый мог бы бросить вызов невозможному своей решимостью, а также посредством технологий Toyota. Два творческих стержня многоплатформенной глобальной кампании — это «вдохновение», которое воспевает человеческий дух, и «факты», демонстрирующие инновационные идеи Toyota, которые могут помочь людям свободно передвигаться.
Toyota недавно запустила веб-сайт MobilityForAll.com. Созданный в США в сотрудничестве с Национальным центром доступных средств массовой информации (NCAM), веб-сайт устроен быть доступным для пользователей с различными нарушениями и позволить всем пользователям ознакомиться с содержанием сайта. Все функции кодирования и дизайна веб-сайта принимают во внимание пользователей с нарушениями зрения, слуха, а также с нарушениями подвижности или когнитивными нарушениями, и будут функционировать таким образом, чтобы сделать опыт пользования сайтом одинаково приятным для всех посетителей.