31 Մայիս 2018 - 13:14 AMT
Պաշտոնական այցով Վրաստանում գտնվող վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպել է վրացի և հայ գործարարների հետ: Վարչապետը նախ աշխատանքային նախաճաշ է ունեցել վրացի խոշոր գործարարների, ապա աշխատանքային ճաշ՝ այդ երկրում գործունեություն ծավալող հայազգի գործարարների հետ:
Վարչապետը վերջիններիս է ներկայացրել տնտեսության ոլորտում կառավարության առաջնահերթությունները, անդրադարձել հարկային, մաքսային վարչարարության պարզեցմանը, կոռուպցիայի դեմ պայքարին, և ընդհանուր առմամբ, բիզնես միջավայրի բարելավմանը միտված քայլերին, որոնք գործադիրը նախատեսում է կյանքի կոչել առաջիկայում: Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է հայ-վրացական բիզնես կապերի շարունակական զարգացումը:
Վարչապետն ընդգծել է, որ ՀՀ կառավարությունը շահագրգռված է երկու երկրների միջև առևտրաշրջանառության ծավալների աճով, համատեղ ներդրումային ծրագրերի իրականացմամբ և պատրաստ է քայլեր ձեռնարկել, որոնք կնպաստեն մեր երկրում վրացական կապիտալի ներկայացվածության ընդլայնմանը, հայտնում է կառավարության մամուլի ծառայությունը:
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի երկօրյա պաշտոնական այցը Վրաստան մեկնարկել է մայիսի 30-ին: Այցի շրջանակներում Փաշինյանը հանդիպումներ է ունեցել Վրաստանի վարչապետ Գիորգի Կվիրիկաշվիլիի, նախագահ Գիորգի Մարգվելաշվիլիի պաշտոնատար այլ անձանց հետ: Նախատեսվում է նաև նրա այցը Ջավախք:

Премьер-министр Армении Никол Пашинян, находящийся с официальным визитом в Грузии, встретился с грузинскими и армянскими предпринимателями. Об этом сообщает пресс-служба правительства РА.
Пашинян провел рабочий завтрак с грузинскими бизнесменами, после чего состоялся рабочий обед с армянскими бизнесменами, развивающими деятельность в Грузии.
Премьер-министр проинформировал их о приоритетах правительства в сфере экономики, коснулся упрощения налогового и таможенного администрирования, мер по борьбе с коррупцией и, в целом, шагов по улучшению бизнес-среды, которые исполнительная власть планирует реализовать в ближайшем будущем.
Пашинян придал важность непрерывному развитию армяно-грузинских бизнес-связей. Премьер подчеркнул, что правительство Армении заинтересовано в росте торгового оборота между двумя странами, реализации совместных инвестиционных программ, и готово предпринять шаги, которые будут способствовать расширению представленности грузинского капитала в нашей стране.