8 Հունիս 2018 - 10:32 AMT
Հունիսի 7-ին` ժամը 23:30-ի սահմաններում, ՊԲ հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 1998թ. ծնված Գևորգ Անդրանիկի Խաչատրյանը:
Վիրավորում ստացած զինծառայողը տեղափոխվել է զինվորական հոսպիտալ:
Հունիսի 8-ին, Արցախի Հանրապետության իշխանությունների հետ ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն, ԵԱՀԿ առաքելությունը հրադադարի ռեժիմի պլանային դիտարկում է անցկացրել Արցախի և Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծում՝ Մարտակերտ քաղաքից դեպի հյուսիս-արևելք ընկած հատվածում։Դիտարկումն անցել է ըստ նախատեսված ժամանակացույցի, սակայն ադրբեջանական կողմը ԵԱՀԿ առաքելությունը դուրս չի բերել իր առաջապահ դիրքեր:

8 Июнь 2018 - 10:44 AMT
7 июня, около 23:30 по Еревану, на оборонительном участке одной из воинских частей Армии обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики), дислоцированной в северном направлении, вследствие стрельбы ВС Азербайджана огнестрельное ранение получил военнослужащий Армии обороны Геворк Андраникович Хачатрян (1998 г.р.). Об этом сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
Получивший ранение военнослужащий был доставлен в военный госпиталь.
13 мая на оборонительном участке одной из воинских частей Армии обороны Республики Арцах, дислоцированной в северном направлении линии соприкосновения, вследствие стрельбы ВС Азербайджана тяжелое огнестрельное ранение получил военнослужащий АО НКР Шамхал Сейранович Петросян, 1998 г.р..