12 Հունիս 2018 - 07:42 AMT
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը Ռուսաստանի օրվա կապակցությամբ շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինին: Ուղերձում մասնավորապես ասվում է.
«Ընդունեք իմ ջերմ շնորհավորանքները պետական տոնի՝ Ռուսաստանի օրվա կապակցությամբ: Այդ նշանակալից օրը պետականաշինության և երկրի սոցիալ-տնտեսական զարգացման գործում, կրթության, գիտության ու մշակույթի ոլորտներում համակարգային վերափոխումների սկիզբ է դրել, որով Ռուսաստանի եղբայրական ժողովուրդն իրավամբ հպարտանում է: Ձեռք բերված հաջողություններն էլ ավելի են ամրապնդել երկրի դերն ու հեղինակությունը համաշխարհային ասպարեզում:
Մեր երկու ժողովուրդների փոխհարաբերություններրի խորը արմատները, որոնք հիմնված են բազմադարյա բարեկամության ամուր կապերի, վստահության և փոխօգնության վրա, այսօր նպաստում են Հայաստանի և Ռուսաստանի երկկողմ դաշնակցային փոխգործակցության ընդլայնմանը»:
ՀՀ նախագահը համոզվածություն է հայտնել, որ բազմակողմ միջպետական հարաբերությունների առաջանցիկ զարգացումը հետագայում ևս բխելու է երկու ժողովուրդների և երկրների հիմնական շահերից, նպաստելու է տարածաշրջանային և միջազգային անվտանգության ապահովմանը:
«Ցանկանում եմ Ձեզ քաջառողջություն, բարօրություն և ամենայն բարիք , իսկ բոլոր ռուսաստանցիներին՝ խաղաղություն և բարգավաճում»,-ասվում է ուղերձում, հայտնում է նախագահի մամուլի ծառայությունը:

12 Июнь 2018 - 08:58 AMT
Президент Армении Армен Саркисян 12 июня направил поздравительное послание президенту Российской Федерации Владимиру Путину по случаю Дня России. Об этом сообщает пресс-служба президента РА.
«Примите сердечные поздравления по случаю государственного праздника – Дня России! Этот знаменательный день положил начало системным преобразованиям в государственном строительстве и социально-экономическом развитии страны, в сфере образования, науки и культуры, которыми братский народ России гордится по праву. Достигнутые успехи еще более упрочили роль и авторитет страны в мировых делах»,- говорится в послании Саркисяна.
Отмечается, что глубокие корни взаимоотношений народов Армении и России, опирающиеся на прочные узы многовековой дружбы, доверия и взаимной помощи, сегодня способствуют наращиванию двустороннего союзнического взаимодействия двух стран.
«Уверен, что поступательное развитие многогранных межгосударственных отношений будет и впредь вытекать из коренных интересов наших народов и стран, содействовать обеспечению региональной и международной безопасности»,- отметил президент РА, пожелав Путинукрепкого здоровья, благополучия и всего самого доброго, а всем россиянам – мира и процветания.