ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը ծանոթացրել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևին: Այդ մասին Նիկոլ Փաշինյանը հայտնել է իր ֆեյսբուքյան հեռարձակման ժամանակ:
Վլադիմիր Պուտինը փոքր ընդունելություն էր կազմակերպել ԱՊՀ երկրների ղեկավարների համար: «Այդ շրջանակում նա ինձ ծանոթացրեց Իլհամ Ալիևի հետ: Տեղի ունեցավ, այսպես ասած, ծանոթության արարողություն: Որևէ զրույց չի եղել, որևէ թեմա չի քննարկվել»,-նշել է վարչապետը:
Նիկոլ Փաշինյանը Մոսկվայում էր երկօրյա աշխատանքային այցով: Նա ներկա է եղել ֆուտբոլի Աշխարհի առաջնության բացման հանդիսավոր արարողությանն ու առաջնության առաջին խաղին: Հանդիպում է ունեցել ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ: Պուտինի հետ: Ռազմավարական գործընկեր երկու պետությունների ղեկավարները քննարկել են հայ-ռուսական երկկողմ ու բազմակողմ ձևաչափով հարաբերությունների օրակարգին և համագործակցությանը վերաբերող հարցեր: Կողմերն անդրադարձել են տարբեր, այդ թվում՝ քաղաքական, տնտեսական, ռազմատեխնիկական և այլ ոլորտներում համագործակցության հետագա զարգացմանն ու ընդլայնմանն ուղղված թեմաների:

Президент России Владимир Путин 14 июня в ходе церемонии открытия чемпионата мира по футболу познакомил премьер-министра Армении Никола Пашиняна с лидером Азербайджана Ильхамом Алиевым. Об этом Пашинян сообщил во время онлайн-трансляции в Facebook.
Путин устроил небольшой прием для глав стран СНГ.
«После стартовой игры сборных России и Саудовской Аравии президент РФ Владимир Путин пригласил меня на небольшой прием, в ходе которого познакомил меня с Алиевым. Мы просто познакомились, никакого существенного разговора не было»,- рассказал Пашинян.
Премьер-министр Армении 13 июня прибыл в Москву с рабочим визитом. В российской столице в тот же день состоялись переговоры с президентом Владимиром Путиным. 14 июня он встречался с армянской общиной, посетил армянскую церковь, а также принял участие в церемонии открытия бюста известному армянскому советскому военачальнику, главному маршалу бронетанковых войск Амазаспу Бабаджаняну. Глава армянского правительства вечером 14 июня принял участие в церемонии открытия чемпионата мира по футболу.