25 Հունիս 2018 - 12:04 AMT
Սիրիայի կառավարական զորքերն ազատագրել են «Իսլամական պետության» գրոհայիններից մոտ 2000 քկմ ամայի տարածք Իրաքի հետ սահմանին՝ Ալ Բուկեմալ քաղաքից դեպի արևմուտք: Այդ մասին ասվում է սիրիական բանակի հայտարարության մեջ:
«Դեր Զորում տեղակայված մեր բանակի ստորաբաժանումները 1800 քկմ տարածք են ազատագրել և դուրս են եկել Իրաքի սահման` Ալ Բուկեմալից դեպի արևմուտք «400» կետի մոտ: Դեր Զորի անապատում ԻՊ մեծաքանակ ահաբեկիչներ են ոչնչացվել»,-ասվում է հայտարարության մեջ, գրում է ՌԻԱ Նովոստին:
Ավելի վաղ սիրիական բանակի հրամանատարությունը հայտարարել էր, որ ազատագրել է ԻՊ գրոհայիններից մոտ 2.500 քկմ անապատային տարածք Պալմիրայից դեպի արևելք և Հմեյմիմից դեպի հարավ՝ Հոմսի և Դեր Զորի միջև գտնվող տարածք:

25 Июнь 2018 - 10:41 AMT
Правительственные войска Сирии зачистили от террористической группировки «Исламское государство» (ИГ) часть пустыни площадью почти 2 тысячи квадратных километров западнее города Аль-Букемаль на границе с Ираком. Об этом сообщается в заявлении сирийской армии.
«Подразделения нашей армии, дислоцированные в провинции Дейр-эз-Зор, освободили территорию в 1800 квадратных километров и вышли к иракской границе на точке «400» к западу от Аль-Букемаля после ликвидации большого количества террористов ИГ в пустыне Дейр-эз-Зор», — сообщается в заявлении, пишет РИА Новости.
Ранее командование сирийской армии объявило об освобождении от террористов ИГ части пустыни площадью 2,5 тысячи квадратных километров к востоку от Пальмиры и к югу от поселения Хмейма — территории между провинциями Хомс и Дейр-эз-Зор.