ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հարցազրույց է տվել Newsader-TV-ի ռուս լրագրող և բլոգեր Ալեքսեյ Ռոմանովին: Փաշինյանը հայտարարել է, որ սեփական աշխատավարձի մասին մտածելուց առաջ, պետք է բարձրացնել ՀՀ քաղաքացիների աշխատավարձերը:
Պատասխանելով այն հարցին թե արդյոք վարչապետը բարձր աշխատավարձ է ստանում՝ Փաշինյանն ասել է. «Այո, հայաստանյան չափանիշներով՝ մեծ»:
Անդրադառնալով վարչապետի աշխատակազմի և նրա թիմի անդամների աշխատավարձերին՝ Փաշինյանն ասել է, որ նրանց աշխատավարձերն այնքան էլ բարձր չեն: «Պայմանները հետևյալն են՝ սկզբից հարկավոր է բարձրացնել բյուջեի եկամուտները, որպեսզի դա լինի մեր ընդհանուր աշխատանքի գնահատականն ու արդյունքը, և դրանից հետո միայն մտածել նրանց աշխատավարձերը բարձրացնելու մասին: Կարծում եմ, որ սկզբից մենք պետք է մտածենք այլ մարդկանց, Հայաստանի քաղաքացիների աշխատավարձերի, հետո միայն՝ մեր աշխատավարձերի մասին»,-ասել է վարչապետը:
Փաշինյանը չի թաքցրել իր աշխատավարձի չափը՝ «2000 դոլարից քիչ ավելի»:
Հարցազրույցի ժամանակ լրագրողը եղել է նաև վարչապետի առանձնատանը, սկսել է օրը նրա հետ՝ 06:30-ին, մարզասրահ է գնացել նրա հետ, որից հետո եղել է նրա աշխատասենյակում:

Премьер-министр Армении Никол Пашинян дал интервью российскому журналисту Newsader-TV и блогеру Алексею Романову. Пашинян заявил, что прежде чем думать о повышении зарплаты чиновников, нужно поднять зарплату граждан Армении.
На вопрос, большая ли у премьера зарплата, Пашинян ответил: «Да, по армянским меркам большая». И добавил, что уже получал.
Говоря о зарплатах сотрудников аппарата премьер-министра и его команды, Пашинян отметил, что у них не очень большая зарплата.
«Условия таковы: нужно сначала поднять доходы бюджета, чтобы это было оценкой и результатом нашей общей работы, и после этого подумать об этом (поднятии зарплаты для команды премьера – ред.). Я думаю, сначала мы должны подумать о зарплатах других людей, граждан Армении, после этого – подумать о собственных»,- сказал премьер РА.
Пашинян не стал скрывать сумму своей зарплаты: «Примерно чуть больше 2000 долларов».
Во время интервью российский журналист побывал в особняке премьера, начал с ним день в 06:30 утра, отправился с премьером в спортзал, после чего побывал в его рабочем кабинете.