11 Հուլիս 2018 - 06:23 AMT
ՀՀ-ում Ֆրանսիայի դեսպանությունը հերքում է ադրբեջանական մամուլում տարածված այն լուրերը, թե Փարիզը հանել է Բաքվին զենք վաճառելու վերաբերյալ սահմանափակումները, հայտնում է դեսպանության մամուլի ծառայությունը:
«Տեղեկացնում ենք, որ ադրբեջանական մամուլում տարածված տեղեկատվությունն առ այն, որ Ֆրանսիան հանել է Ադրբեջանին զենք վաճառելու մասին սահմանափակումները, կեղծ է»,- մասնավորապես ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Ավելի վաղ, ադրբեջանական ԶԼՄ-ները շրջանառում էին, որ Ֆրանսիայի ռազմարդյունաբերության ընկերությունները մարքեթինգային աշխատանքներ են սկսել Ադրբեջանի հետ գործակցություն հաստատելու նպատակով, և որ պաշտոնական Փարիզը հանել է ֆրանսիական ընկերություններից երկրին ռազմական նշանակության արտադրանք վաճառելու արգելքը:

Посольство Франции в Армении опровергло информацию азербайджанских СМИ о том, что Париж снял запрет на продажу вооружений Азербайджану. Об этом сообщает пресс-служба посольства.
«После официальной проверки этой информации в Париже, заявляем, что распространенная азербайджанскими СМИ информация о том, что Франция сняла ограничения на продажу оружия Азербайджану, ложная»,- говорится в заявлении.
Ранее азербайджанский сайт AzeriDefence со ссылкой на военные источники сообщил, что официальный Париж снял с французских компаний эмбарго – запрет на продажу Азербайджану продукции оборонного назначения, а французские военно-промышленные компании уже приступили к маркетинговым работам в Азербайджане.