Հուլիսի 11-ին Միացյալ Թագավորության Համայնքների պալատը հավանություն է տվել Հայաստանի և Եվրամիության միջև ստորագրված Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության մասին համաձայնագրին: Այս մասին գրառում է հրապարակվել Լոնդոնում ՀՀ դեսպանության թվիթերյան միկրոբլոգում:
Նշվում է, որ համաձայնագիրը փոխանցվել է Լորդերի պալատ՝ վերջնական վավերացման համար:
Հայաստանի և ԵՄ-ի միջև Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության մասին համաձայնագիրը ստորագրվել է 2017 թվականի նոյեմբերի 24-ին, Բրյուսելում: Համաձայնագիրը վավերացրել են Լատվիան, Լիտվան,Էստոնիան, Լեհաստանը և Լյուքսեմբուրգը:
Եվրախորհրդարանը կողմ է քվեարկել՝ ԵՄ-Հայաստան Համապարփակ և ընդլայնված համագործակցության համաձայնագրի կոնսենտին և ԵՄ-Հայաստան հարաբերություններին վերաբերող բանաձևին:

11 Июль 2018 - 14:44 AMT
Палата общин Великобритании 11 июля одобрила Соглашение о всеобъемлющем и расширенном партнерстве между Арменией и ЕС. Об этом в своем микроблоге в Twitter сообщило посольство Армении в Лондоне.
Отмечается, что Палата общин Великобритании передаст соглашение Палате лордов для окончательной ратификации.
Ранее Европарламент одобрил соглашение Армения-ЕС.
Соглашение о всеобъемлющем и расширенном партнерстве между Арменией и Европейским союзом было подписано 24 ноября 2017 года на саммите Восточного партнерства в Брюсселе, а с 1 июня 2018 года вступило в силу на временной основе. Соглашение уже ратифицировано Арменией и находится на стадии ратификации государствами ЕС.