Իսրայելի ՌՕՈւ-ն հուլիսի 15-ին հրթիռային հարված է հասցրել սիրիական բանակի դիրքերին Հալեպի մոտ գտնվող Նեյրաբ օդանավակայանի շրջանում: Իսրայելի բանակի ներկայացուցիչները չեն մեկնաբանել տեղեկատվությունը, գրում է Deutsche Welle-ն սիրիական պետական SANA գործակալության վրա հղումով:
Ինչպես հայտնում է գործակալությունը, հարվածի հետևանքով զոհեր և տուժածներ չեն եղել, ռազմական դիրքին նյութական վնաս է հասցվել:
Հուլիսի 12-ին Իսրայելի օդուժը մի քանի ավիահարված է հասցրել Դամասկոսի մատույցներին՝ դա արձագանք էր Սիրիայից ներթափանցած անօդաչու սարքին: Սակայն մինչ օրս իսրայելյան բանակը չի մասնակցել երկրի հյուսիսում ծավալվող գործողություններին: Իսրայելի իշխանությունները պնդում են, որ իրենք միջամտում են Սիրիայի քաղաքացիական պատերազմին միայն այն դեպքում, երբ անվտանգության սպառնալիք է լինում երկրին:

ВВС Израиля 15 июля нанесли ракетный удар по позиции сирийской армии в районе аэропорта Нейраб возле Алеппо. Представители армии Израиля не прокомментировали эту информацию, пишет Deutsche Welle со ссылкой на сирийское государственное агентство SANA.
Как сообщает агентство, в результате атаки не было жертв и пострадавших, военной позиции нанесен лишь материальный урон.
12 июля ВВС Израиля совершили несколько авиаударов в районе Дамаска на юге страны, это стало реакцией на прилетевший из Сирии разведывательный беспилотник. Однако до сих пор израильская армия не принимала участия в конфликте на севере страны. Израильские власти утверждают, что они вмешиваются в гражданскую войну в Сирии лишь в том случае, если возникает угроза безопасности страны.