17 Հուլիս 2018 - 13:16 AMT
Խորվաթիայի ֆուտբոլի հավաքականի հարձակվող Անտե Ռեբիչը մարել է իր հայրենի Իմոցկի գյուղի բոլոր բնակիչների վարկերը: Այդ մասին հայտնում է Vijesti-ն:
«Նա մեծացել է Սպլիտից ոչ հեռու գտնվող փոքր գյուղում: Նա երբեք չի մոռացել իր արմատները, թեև 19 տարեկանում մեկնել է իտալական «Ֆիորենտինա»: Իսկ մի անգամ Անտեն մարել է իր փոքր գյուղի բոլոր 500 բնակիչների վարկերը»,-պատմել է Լովրո Շինդիկը` հարձակվողի խաղընկերը երիտասարդական հավաքականում:
Խորվաթիայի հավաքականը աշխարհի առաջնության եզրափակչում զիջեց Ֆրանսիայի հավաքականին 2:4 հաշվով: Ռեբիչը 6 խաղի է մասնակցել մրցաշարի ընթացքում և մեկ գոլի հեղինակ դարձել՝ գնդակն ուղարկելով Արգենտինայի հավաքականի դարպասը խմբային փուլի հանդիպմանը (3:0):

Нападающий сборной Хорватии по футболу Анте Ребич погасил кредиты жителей родной деревни Имоцки.
«Он вырос в небольшой деревне недалеко от города Сплит. Никогда не забывал свои корни, хотя в 19 лет уехал в итальянскую «Фиорентину». А один раз Анте погасил кредиты всем 500 жителям небольшого поселения», — рассказал партнер форварда по молодежной сборной Ловро Шиндик, пишет Lenta.ru со ссылкой на Vijesti.
Сборная Хорватии в финальном матче чемпионата мира 2018 года уступила команде Франции со счетом 2:4. Ребич провел на турнире шесть матчей и забил один мяч — в ворота сборной Аргентины в поединке группового этапа (3:0).
16 июля FourFourTweet сообщил, что нападающий сборной Франции Килиан Мбаппе отказался от денег, заработанных в составе национальной команды на ЧМ-2018, и передал их на благотворительность. Общая сумма премиальных форварда на турнире составила 550 тысяч долларов.