18 Հուլիս 2018 - 10:54 AMT
Հայաստանի հավաքականի և Լոնդոնի «Արսենալի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը կարող է լավագույններից մեկը դառնալ ԱՊԼ-ում: Այդպիսի կարծիք է հայտնել լոնդոնյան ակումբի նորեկ, պաշտպան Սոկրատիս Պապաստատոպոլուսը:
Ըստ հույն ֆուտբոլիստի, Մխիթարյանը կարող է ԱՊԼ լավագույն ֆուտբոլիստներից մեկը դառնալ, եթե վերականգնի այն մարզավիճակը, որն ուներ, երբ խաղում էր Դորտմունդի «Բորուսիայի» կազմում, գրում է Evening Standard-ը:
Մխիթարյանը 2015-16թթ. խաղաշրջանում 23 գոլի և 32 գոլային փոխանցման հեղինակ է դարձել գերմանական թիմի կազմում անցկացրած 52 խաղում:
«Նա հիանալի է խաղում…Գնդակով, առանց գնդակի, այն, ինչպես է գործակցում թիմի հետ, երբ գրոհի պահեր է ստեղծում՝ դա ուղղակի զարմանալի է: Այն, ինչ նա ցուցադրեց Դորտմունդում իր վերջին խաղաշրջանում, նրան դասեց Բունդեսլիգայի լավագույն ֆուտբոլիստների շարքին: Կարծում եմ, որ նա կարող է լավագույններից մեկը դառնալ նաև Անգլիական պրեմիեր լիգայում»,-ասել է Սոկրատիսը:

Полузащитник сборной Армении и лондоснкого «Арсенала» Генрих Мхитарян может стать одним из лучших игроков Английской премьер-лиги. Такое мнение выразил греческий новичок лондонского клуба, защитник Сократис Папастатопулос.
По словам греческого футболиста, Мхитарян может стать одним из лучших в АПЛ, если вернет себе форму времен игры в составе дортмундской «Боруссии», пишет Evening Standard.
Мхитарян забил 23 гола и сделал 32 голевых передачи в 52 матчах за немецкую команду в сезоне 2015-16.
«Он прекрасно играет. С мячом, без мяча, то как он работает с командой, когда создает моменты атаки, это просто удивительно. То, что он показал во время последнего сезона в Дортмунде, сделало его одним из лучших игроком бундеслиги. Я считаю, что он может стать одним из лучших и в Премьер-лиге»,- отметил Сократис.