Հուլիսի 18-ին Միացյալ Թագավորության խորհրդարանի Լորդերի պալատը հավանություն է տվել Հայաստան-Եվրամիություն Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրին: Այդ մասին հայտնել է Հայաստանի ԱԳՆ մամուլի քարտուղար Տիգրան Բալայանն իր ֆեյսբուքյան էջում:
Հուլիսի 11-ին փաստաթղթին հավանություն էր տվել Միացյալ Թագավորության Համայնքների պալատը:
Հայաստանի և ԵՄ-ի միջև Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության մասին համաձայնագիրը ստորագրվել է 2017 թվականի նոյեմբերի 24-ին, Բրյուսելում: Համաձայնագիրը վավերացրել են Լատվիան, Լիտվան,Էստոնիան, Լեհաստանը և Լյուքսեմբուրգը:
Եվրախորհրդարանը կողմ է քվեարկել՝ ԵՄ-Հայաստան Համապարփակ և ընդլայնված համագործակցության համաձայնագրի կոնսենտին և ԵՄ-Հայաստան հարաբերություններին վերաբերող բանաձևին:

Палата лордов Великобритании одобрила Соглашение о всеобъемлющем и расширенном партнерстве между Арменией и ЕС. Об этом сообщил пресс-секретарь МИД Армении Тигран Баблоян.
Тем самым Палата лордов создала условия для завершения процесса ратификации.
Палата общин Великобритании 11 июля одобрила Соглашение о всеобъемлющем и расширенном партнерстве между Арменией и ЕС.
Ранее Европарламент одобрил соглашение Армения-ЕС.
Соглашение о всеобъемлющем и расширенном партнерстве между Арменией и Европейским союзом было подписано 24 ноября 2017 года на саммите Восточного партнерства в Брюсселе, а с 1 июня 2018 года вступило в силу на временной основе. Соглашение уже ратифицировано Арменией и находится на стадии ратификации государствами ЕС.