Լուիս Էնրիկեն պաշտոնապես ներկայացվել է որպես Իսպանիայի ֆուտբոլի հավաքականի գլխավոր մարզիչ: Միջոցառումը տեղի է ունեցել Իսպանիայի Թագավորական ֆուտբոլի ֆեդերացիայի (RFEF) կենտրոնակայանում՝ Մադրիդի արվարձանում:
Լուիս Էնրիկեն փաստացի գլխավորեց Իսպանիայի հավաքականը հուլիսի 9-ին ՝ փոխարինելով Ֆերնանդո Յերոյին, որը գլխավորում էր թիմը աշխարհի առաջնությունում: Իսպանացիները զիջեցին Ռուսաստանի հավաքականին 1/8 եզրափակչում 11-մետրանոցների արդյունքում: Յերոն գլխավոր մարզիչ էր նշանակվել աշխարհի առաջնությունից առաջ, գրում է ՌԻԱ Նովոստին:
Լուիս Էնրիկեն մինչև վերջերս աշխատում էր «Բարսելոնայի» հետ, որը մարզել է 2014-2017թթ.: Նրա ղեկավարությամբ թիմը դարձավ Իսպանիայի կրկնակի չեմպիոն, երկրի Գավաթի խաղարկության եռակի հաղթող, Չեմպիոնների լիգայի հաղթող:

19 Июль 2018 - 13:55 AMT
Луис Энрике официально представлен в качестве главного тренера сборной Испании по футболу. Презентация проходит в штаб-квартире Королевской футбольной федерации Испании (RFEF) в пригороде Мадрида.
«Я хочу поблагодарить Луиса Энрике за преданность Испании. Я желаю вам удачи», – сказал глава RFEF Луис Рубиалес, которого цитирует официальный аккаунт сборной Испании в Twitter.
Луис Энрике возглавил сборную Испании 9 июля, сменив Фернандо Йерро, который руководил командой на чемпионате мира, где испанцы уступили в матче 1/8 финала сборной России в серии пенальти. Йерро был назначен главным тренером перед чемпионатом мира, пишет «Р-Спорт».
Последним местом работы Луиса Энрике была «Барселона», которую он тренировал с 2014 по 2017 год. Под его руководством «сине-гранатовые» стали двукратными чемпионами Испании, трехкратными обладателями Кубка страны, победителями Лиги чемпионов.