Դոնի Ռոստովում ՀՀ գլխավոր հյուպատոս Վարդան Ասոյանը մեկնել է «Վերին Լարսի» անցակետ՝ ստեղծված իրավիճակը տեղում ուսումնասիրելու նպատակով։ Այդ մասին ասվում է ՌԴ-ում Հայաստանի դեսպանատան ֆեյսբուքյան էջում հրապարակված հաղորդագրության մեջ:
Դեսպանատունը հայտնում է նաև, որ «Վերին Լարսի» անցակետում կուտակումներով պայմանավորված իրավիճակի առնչությամբ դեսպանությունում գործում է թեժ գիծ՝ + 7 (495) 628 55 56։
Իրավիճակի շուրջ տեղեկատվություն կարելի է ուղարկել նաև հետևյալ էլ․հասցեով՝ [email protected]:
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հանձնարարությամբ տեղում իրավիճակին ծանոթանալու նպատակով Վերին Լարս է մեկնել ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Աշոտ Հակոբյանը:
Ավելի վաղ, Տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների փոխնախարար Արմեն Փամբուխչյանն իր ֆեյսբուքյան էջում հայտարարել է, որ Լարսում դարձյալ խնդիրներ են ծագել, ռուսական կողմից հերթի երկարությունը 9-10 կմ է:Նա վարորդներին հորդորել է այդ ճանապարհը չօգտագործել բեռնափոխադրումների համար։

6 Август 2018 - 14:16 AMT
Генконсул РА в Ростове обсудил с погран- и таможенной службами РФ ускорение проезда грузовиков через Ларс
В связи со сложившейся в Верхнем Ларсе ситуацией Генеральный консул Армении в Ростове-на-Дону Вардан Асоян провел переговоры с представителями пограничных и таможенных служб России для ускорения проезда грузовых и легковых автомобилей через контрольно-пропускной пункт. В первую очередь речь идет о пассажирах с детьми и пожилых гражданах, сообщается на странице в FB посольства Армении в России.
Согласно информации, в настоящее время длина пробки на КПП уменьшилась.
Ранее замминистра транспорта Армении Армен Памбухчян сообщал, что протяженность очереди с российской стороны Ларса достигает 9-10 км, посоветовав водителям не использовать эту дорогу для грузоперевозок.
В посольстве также действует горячая линия: + 7 (495) 628 55 56. Информацию о ситуации можно направить также по электронному адресу посольства: [email protected].