Ֆրանսիական «Պարի Սեն Ժերմենի» և Բրազիլիայի ֆուտբոլի հավաքականի հարձակվող Նեյմարը համաձայնվել է տեղափոխվել «Ռեալ»:
Ակումբի ղեկավարությունն արդեն համաձայնեցրել է պայմանագրի կետերը 26-ամյա բրազիլացու հետ: Ակնկալվում է, որ տրանսֆերը տեղի կունենա 2019-ի ամռանը, գրում է Sportbox.ru-ն Football Espana-ի վրա հղումով:
«Ռեալը» ռեկորդային 300 մլն դոլար կվճարի ֆուտբոլիստի համար, որը փոխարինելու է ակումբից հեռացած Կրիշտիանու Ռոնալդուին:
Ավելի վաղ Նեյմարը մի քանի տարի խաղացել է «Բարսելոնայի» կազմում և դարձել է Իսպանիայի կրկնակի չեմպիոն, Իսպանիայի գավաթի եռակի գավաթակիր, նվաճել է Իսպանիայի սուպերգավաթը, հաղթող է ճանաչվել Չեմպիոնների լիգայում և աշխարհի ակումբային առաջնությունում: Նեյմարը ՊՍԺ է տեղափոխվել 2017-ի ամռանը և 30 հանդիպում անցկացրել ակումբի կազմում բոլոր մրցաշարերում՝ դարձել է 28 գոլի հեղինակ և 16 արդյունավետ փոխանցում է կատարել:

27 Август 2018 - 10:41 AMT
Руководство клуба примеры уже согласовало с 26-летним бразильцем условия контракта. Ожидается, что трансфер состоится летом 2019 года, пишет Sportbox.ru со ссылкой на Football Espana.
«Реал» выложит за футболиста, который станет заменой ушедшему из клуба Криштиану Роналду, рекордные 300 миллионов евро.
Ранее Неймар несколько лет играл в «Барселоне» и в составе каталонцев стал двукратным чемпионом Испании, трехкратным обладателем Кубка Испании, обладателем Суперкубка Испании, победителем Лиги чемпионов и клубного чемпионата мира. В «ПСЖ» бразилец перешел в 2017 году и в прошлом сезоне провел за клуб 30 матчей во всех турнирах, где отметился 28 голами и 16 результативными передачами.