Հայտնի ամերիկացի ռեփ կատարող Քանյե Ուեսթը հայտարարել է, որ լրջորեն մտածում է 2024թ. ԱՄՆ նախագահի ընտրություններին մասնակցելու մասին: Այդ մասին նա հայտարարելէ Չիկագոյի ռադիոյին տված հարցազրույցում, հայտնում է Gazeta.ru-ն Fox News-ի վրա հղումով:
«Այո, 100 %-ով դա կարող է տեղի ունենալ 2024-ին»,-ասել է երաժիշտը:
Ուեսթը, որը գործող նախագահ Դոնալդ Թրամփի մոլի կողմնակիցներից է, նշել է, որ մտադիր չէ «փորձել» զբաղեցնել երկրի ղեկավարի պաշտոնը, այլ դա կանի հաստատապես, եթե որոշի մասնակցել ընտրություններին:
Առաջին անգամ իր նախագահության պլանների մասին Ուեսթը հայտարարել է 2015-ին: Այն ժամանակ ռեփերը հայտարարեց, որ մասնակցելու է 2020թ. ընտրություններին:

Американский рэп-исполнитель Канье Уэст заявил, что всерьез рассматривает возможность участвовать в выборах президента США в 2024 году. Об этом он сказал в интервью чикагскому радио.
«Да, это на 100% может произойти в 2024 году», — сказал музыкант.
Уэст, ярый сторонник президента Дональда Трампа, отметил, что не собирается «пытаться» занять кресло главы государства, а сделает это точно, если примет решение об участии, пишет Gazeta.ru со ссылкой на Fox News.
Впервые о своих планах на президентство Уэст объявил в 2015 году. Тогда рэпер заверил, что будет участвовать в выборах в 2020 году.