3 Սեպտեմբեր 2018 - 12:11 AMT
Առնվազն 10 մարդ է վիրավորվել ԱՄՆ Կալիֆորնիա նահանգի Սան Բերնարդինո քաղաքում: Անհայտ հանցագործը կրակ է բացել բազմահարկ բնակելի տանը:
Միջադեպը տեղի է ունեցել սեպտեմբերի 2-ին, տեղական ժամանակով 22:45-ին: Բոլոր տաժածները հոսպիտալացվել են մոտակա հիվանդանոցները: Ըստ ոստիկանության ներկայացուցիչ Ռիչարդ Լոգհեդի, վիրավորներից 3-ը ծանր վիճակում է, հայտնում է «Միռ 24»-ը NBC-ի վրա հղումով:
Իրավապահները դեռ չեն ձերբակալել հանցագործին: Նրա անձն ու դրդապատճառները դեռևս անհայտ են:
Ավելի վաղ նմանատիպ 2 հանցագործություն է կատարվել կանադական Բրամփթոնում: Առաջին կրակոցների մասին հայտնի դարձավ սեպտեմբերի 2-ի 00:20-ին: Պատահարի վայրում հայտնաբերվեցին վիրավոր կին և տղամարդ: Տուժածներից մեկը շուտով վախճանվեց հիվանդանոցում: Հաջորդ փուլը տեղի է ունեցել տեղական ժամանակով 06:30-ին: Ոստիկանները հայտնաբերել են տղամարդու դի: Նույն գիշերը կրակոցներ են հնչել Օհայո նահանգի գիշերային ակումբներից մեկում՝ 19-35 տարեկան 8 մարդ է վիրավորվել: Ավելի ուշ տուժածներից մեկը՝ 28-ամյա մի աղջիկ, մահացել է հիվանդանոցում:

Не менее 10 человек получили ранения в ходе стрельбы в американском городе Сан-Бернардино, штат Калифорния. Неизвестный преступник открыл огонь в многоквартирном жилом доме.
Инцидент произошел 2 сентября в 22:45 по местному времени. Все пострадавшие были госпитализированы в три больницы, находящиеся неподалеку от места происшествия. По словам представителя полиции Сан-Бернардино Ричарда Логхеда, трое из них находятся в критическом состоянии, пишет «МИР 24» со ссылкой на NBC.
Правоохранители еще не успели задержать преступника. Его личность и мотивы остаются неизвестными.
Ранее два аналогичных преступления были совершены в канадском Брамптоне. О первых выстрелах стало известно 2 сентября 00:20 по местному времени. На месте происшествия были найдены ранеными мужчина и женщина. Один из пострадавших вскоре скончался в больнице.
Следующий эпизод произошел около в 06:30 по местному времени. Прибывшие по вызовы полицейские обнаружили труп мужчины.
Той же ночью произошла перестрелка в одном из ночных клубов штата Огайо. К приезду правоохранителей в заведении находились восемь раненых человек в возрасте от 19 до 35 лет. Позже одна из пострадавших – 28-летняя девушка – скончалась в больнице от ранения в голову.