6 Սեպտեմբեր 2018 - 09:51 AMT
Ամերիկահայ հայտնի հեռուստաաստղ Քիմ Քարդաշյանը կպայքարի ևս մեկ ցմահ դատապարտյալի ազատ արձակման համար, որը պատիժ է կրում թմրանյութերի վաճառքի համար: Այդ մասին նա ինքն է հայտարարել:
Այս անգամ Քարդաշյանը կփորձի օգնել 30-ամյա Քրիս Յանգին, որը ցմահ պատիժ է կրում Քենտուկի նահանգի Լեկսինգտոնի դաշնային բանտում՝ կոկաին և մարիխուանա վաճառելու համար, գրում է BBC-ին:
Յանգը կալանավորվել է 22 տարեկանում:
«Դա այնքան անարդար է: Նա 30 տարեկան է: Գրեթե 10 տարի արդեն պատիժ է կրել»,-ասել է Քարդաշյանը Ջեյսոն Ֆլոմին տված հարցազրույցում, որը ևս կալանավայրերի բարեփոխման կողմնակից է:
Ավելի վաղ Քիմ Քարդաշյանի խնդրանքով ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը կրճատեց թմրանյութերի համար ցմահ դատապարտված 63-ամյա Էլիս Մերի Ջոնսոնի կալանքի ժամկետը: Ավելի վաղ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը Սպիտակ տանն ընդունել էր Քիմ Քարդաշյանին, նրանք քննարկել էին քրեական իրավունքի հնարավոր բարեփոխումը:

Американская звезда реалити-шоу армянского происхождения Ким Кардашьян поборется за освобождение еще одного заключенного, отбывающего пожизненный срок за торговлю наркотиками. Об этом заявила сама светская львица.
На этот раз Кардашьян попытается помочь 30-летнему Крису Янгу, который отбывает пожизненное заключение в федеральной тюрьме Лексингтона, штат Кентукки за торговлю кокаином и марихуаной, пишетBBC.
Янг был арестован в возрасте 22 лет.
«Это так несправедливо. Ему 30 лет. Он уже отбыл почти 10 лет», – сказала Кардашьян в интервью Джейсону Флому, заинтересованному, как и Кардашьян, в тюремной реформе.
Ранее Ким Кардашьян помогла 63-летней Элис Мэри Джонсон, осужденной пожизненно за наркотики. Кардашьян встретилась по вопросу осужденной с президентом США Дональдом Трампом, после чего он сократил тюремный срок женщины. Кардашьян, отстаивавшая освобождение Джонсон, назвала в Twitter ее освобождение «самой лучшей новостью».