7 Սեպտեմբեր 2018 - 06:33 AMT
Ռուսաստանի ռազմատեխնիկական գործակցության գծով Դաշնային ծառայության ղեկավար Դմիտրի Շուգաևը լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է, որ Հայաստանում իշխանափոխությունը ազդեցություն չի ունեցել Մոսկվայի ու Երևանի միջև ռազմատեխնիկական գործակցության վրա:
«Հայաստանի հետ հարաբերությունները կառուցվում են ըստ հաստատված ծրագրի։ Այն պայմանագրերը, որոնք մենք ունենք՝ ուրեմն ունենք։ Նոր բան այս առումով ես չեմ ասի», – նշել է Շուգաևը։
Ավելի վաղ, ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը Մոսկվայում քննարկել է ՀՀ-ՌԴ ռազմատեխնիկական գործակցության հարցեր:

7 Сентябрь 2018 - 07:11 AMT
Смена руководства в Армении не повлияла на военно-техническое сотрудничество Москвы и Еревана. Об этом заявил глава Федеральной службы по ВТС Дмитрий Шугаев.
«С Арменией взаимоотношения строятся в соответствии с тем планом, который был утвержден. Поэтому те контракты, которые у нас есть, значит, они есть. Нового я вам по этому поводу не скажу», – сказал он журналистам, пишет Aysor.am.
Ранее глава Минобороны Армении Давид Тоноян в Москве обсуждал вопросы военно-технического сотрудничества между РА и Россией.