8 Սեպտեմբեր 2018 - 11:23 AMT
Հայտնի է, որ բրազիլացին արդեն դիմել է կատալոնացիների ղեկավարությանը՝ խնդրելով նախաձեռնել իր տեղափոխումը: Ներյմարին հեշտ չի տրվում մրցակցութունը հարձակվող Էդինսոն Կավանիի և ֆրանսիացի Քիլիան Մբապե հետ մրցակցությունը, գրում է Լենտա.ռու-ն իսպանական El Mundo Deportivoի վրա հղումով:
Հուլիսի 20-ին հայտնի դարձավ, որ Նեյմարը մտադիր չէ հեռանալ ֆրանսիական ակումբից: Նեյմարով հետաքրքրվողների թվում հիշատակվում էր Մադրիդի «Ռեալը»:
Ապրիլի վերջում «Բարսելոնայի» նախագահ Խոսեպ Մարիա Բարտոմեուն խոստովանեց, որ ուրախ կլիներ, եթե Նեյմարն ակումբ վերադառնար: ԶԼՄ-ները հայտնում էին, որ բրազիլացին դժգոհ է Ֆրանսիայի առաջնության մակարդակից:
Նեյմարը հանդես է եկել Բարսելոնայի կազմում 2013-17թթ.: 2017-ի ամռանը նա տեղափոխվեց ՊՍԺ ռեկորդային 222 մլն եվրոյով:

Бразильский форвард «Пари Сен-Жермен» Неймар рассчитывает вернуться в каталонскую «Барселону».
Сообщается, что бразилец уже обращался к руководству каталонцев с просьбой инициировать его переход. Неймару нелегко дается конкуренция с уругвайским нападающим Эдинсоном Кавани и французом Килианом Мбаппе, пишет Lenta.ru со ссылкой на испанское издание El Mundo Deportivo.
20 июля сообщалось, что Неймар не намерен покидать французский клуб. Среди претендентов на игрока назывался мадридский «Реал».
В конце апреля президент «Барселоны» Хосеп Мария Бартомеу признался, что был бы рад возвращению в клуб Неймара. СМИ сообщали о недовольстве бразильца уровнем чемпионата Франции.
В составе «Барселоны» Неймар выступал с 2013 по 2017 год. Летом 2017-го футболист перешел в ПСЖ за рекордные 222 миллиона евро.