11 Սեպտեմբեր 2018 - 09:44 AMT
Չիկագոյում Հայաստանի պատվավոր հյուպատոսության և Բիզնես Արմենիայի ներկայացուցիչ Պարույր Սարկիսյանի նախաձեռնությամբ, հայ համայնքի ու քաղաքային իշխանությունների աջակցությամբ Իլինոյիս նահանգի մայրաքաղաքում Երևանյան պուրակ է բացվել։
Պատվո հյուպատոս, Բիզնես Արմենիայի պատվավոր ներկայացուցիչ Օսկար Թաթոսյանը նշել է, որ աշխատանք է տանում նաև զբոսաշրջության, բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտներում համագործակցության ուղղությամբ։
«Չիկագոն մշտապես իր վրա է պահում մեծ թվով զբոսաշրջիկների ուշադրությունը։ Նոր բացված Երևանյան անկյունը կարող է Հայաստան այցելելու, հնարավոր է նաև՝ նոր գործարար կապեր ստեղծելու առիթ դառնալ»,- նշել է Բիզնես Արմենիայի Միջազգային համագործակցության կառավարիչ Ալինա Եղիազարյանը։
«Հայկական այգին կնպաստի նաև Երևանի ու Չիկագոյի միջև բարեկամության ընդլայնմանը»,- նշել է Չիկագոյում Բիզնես Արմենիայի ներկայացուցիչ Պարույր Սարկիսյանը։

По инициативе почетного консульства Армении в Чикаго и представителя фонда Business Armenia Паруйра Саркисяна в американском городе был открыт уголок Армении Ереванский сквер.
По словам почетного консула Армении в Чикаго, почетного представителя фонда Оскара Татосяна, ведутся работы в направлении установления сотрудничества между Ереваном и Чикаго в сферах туризма и высоких технологий.
«Чикаго перманентно находится в центре внимания большого количества туристов. Новый Ереванский сквер поможет установлению новых деловых связей»,- заявила представитель Business Armenia Алина Егиазарян.