Սեպտեմբերի 28-ին ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի 73-րդ նստաշրջանի աշխատանքներին մասնակցող Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը հանդիպել է իր մոնղոլ գործընկերոջ՝ Դամդին Ցոգթբաաթարի հետ, որի ընթացքում ստորագրվել է «Հայաստանի Հանրապետության և Մոնղոլիայի Ժողովրդական Հանրապետության միջև դիվանագիտական և ծառայողական անձնագրեր ունեցող անձանց համար մուտքի արտոնագրի վերացման մասին համաձայնագիրը», հայտում է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը:
Զրուցակիցները քննարկել են երկկողմ հարաբերությունների զարգացմանն առնչվող մի շարք հարցեր:
Ներկայացնելով Հայաստանի զարգացման օրակարգի շարժիչ ուժ համարվող նորարարության և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտում Հայաստանի ձեռքբերումները՝ նախարար Մնացականյանը կարևորելէ տվյալ ուղղություններով գործակցությունը և համատեղ ծրագրերի իրականացումը:
Հատուկ անդրադարձ է կատարվել առտևրատնտեսական հարաբերությունների զարգացման ուղիներին:
Կողմերը վստահություն են հայտնել, որ համաձայնագիրը ճանապարհ է բացում մուտքի արտոնագրային ռեժիմի ազատականացման համար, ինչը լավ խթան կհանդիսանա հասարակությունների միջև շփումներ ակտիվացնելու համար:

28 сентября министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян встретился с министром иностранных дел Монголии Дамдином Цогтбаатаром в рамках 73-й сессии Генеральной ассамблеи ООН в Нью-Йорке. Об этом сообщает пресс-служба МИД РА.
Мнацаканян и Цогтбаатар подписали «Соглашение между Арменией и Монголией об устранении визового режима для лиц, обладающих дипломатическими и служебными паспортами».
Стороны обсудили ряд вопросов, касающихся развития двусторонних отношений. Представляя успехи Армении в ИТ-сфере, считающейся движущей силой в повестке развития Армении, Мнацаканян отметил важность сотрудничества и совместных проектов в области инноваций и информационных технологий.