4 Հոկտեմբեր 2018 - 13:45 AMT
Ադրբեջանի ֆուտբոլի երիտասարդական հավաքականի հարձակվող Ռենատ Դադաշովը պարզաբանում է տվել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի լուսանկարին սոցցանցում հավանություն տալու վերաբերյալ՝ ներողություն խնդրելով իր «արարքի» համար:
Լուսանկարը Instagram-ում հրապարակել էր Գերմանիայում բնակվող հայազգի ռեփեր Լեվոն, հայտնում է Oxu.Az-ը azerisport.com-ի վրա հղումով: Ավելի ուշ Դադաշովը հեռացրել է «լայքը»:
«Ես սովորել եմ Լեվոյի հետ նույն դպրոցում՝ նա էր հրապարակել հայ քաղաքական գործչի լուսանկարը: Ես նույնիսկ չգիտեի, թե դա ով է: Ես նույնիսկ չհասկացա, թե դա ինչպես ստացվեց: Մեր դպրոցը բազմազգ էր՝ նույն դպրոցում սովորում էին գերմանացիներ, հայեր, ռուսներ: Մենք ընդհանուր ընկերներ ունեինք: Գերմանիայում մենք այլ կերպ ենք մեծացել՝ չբաժանվելով ըստ ազգությունների: Լուսանկարը հրապարակվել է մայիսին: Ես միայն այսօր եմ տեսել, որ «լայք» եմ դրել»,-ասել է ֆուտբոլիստը:
Նա հավելել է, որ դա պատահական է ստացվել: «Ես չպետք է դա անեի: Ինձ լավ է հայտնի այդ հակամարտության պատմությունը, ես ամեն ինչ շատ լավ հասկանում եմ»,-ասել է նա:
Անդրադառնալով այն հարցին, թե չի վախենում արդյոք, որ իր արարքը կազդի ազգային թիմում իր հեռանկարների վրա՝ Դադաշովն ասել է, որ շատ է ափսոսում պատահածի համար:

Форвард молодежной сборной Азербайджана по футболу Ренат Дадашов объяснился по поводу «лайка», который он поставил под фотографией премьер-министра Армении Никола Пашиняна.
Фотография была выложена в Instagram армянским рэпером Лево, проживающим в Германии. Чуть позже Дадашов удалил свой «лайк», передает Oxu.Az.
«Сразу скажу, что я учился в одной школе с Лево, который и выставил фото армянского политика. Я даже не знал, кто это. Я даже не понял, что сделал и как получился этот «лайк». У нас была интернациональная школа, где помимо немцев, учились турки, русские, армяне и представители других национальностей. У нас были общие друзья. В Германии мы иначе росли, не разделялись по национальностям»,- отметил футболист.
По его словам, фото Пашиняна было выставлено в мае.
«Я только сегодня увидел, что поставил «лайк». Случайно получилось, и я не должен был этого делать. Мне хорошо известна история этого конфликта, и я все хорошо понимаю», – подчеркнул Дадашов.
На вопрос, не боится ли он, что этот поступок перечеркнет его перспективы в национальной команде, футболист сказал, что сильно жалеет о случившемся.
«Повторюсь, что я случайно поставил «лайк» под этой фотографией, о чем сильно жалею. Все знают, что я не такой человек. Я азербайджанец, и горд этим»,- отметил футболист.