Պորտուգալացի հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն չի մասնակցի Պորտուգալիայի ֆուտբոլի հավաքականի խաղերին: 33-ամյա պորտուգալացին կենտրոնացել է ամերկուհի Քեթրին Մայորգիի կողմից հնչող բռնաբարության մեղադրանքների դեմ պայքարի վրա: Ռոնալդուն չի հայտագրված հավաքականի առաջիկա խաղերում, գրում է Associated Press-ը:
Հոկտեմբերի 11-ին պորտուգալացիները Ազգերի լիգայի շրջանակում հանդիպելու են Լեհաստանի հավաքականի հետ: 3 օրից թիմը Ֆերնանդո Սանտուշի ղեկավարությամբ ընկերական հանդիպում ունի Շոտլանդիայի հավաքականի հետ:
Ռոնալդուն հրապարակավ մեղադրվեց Մայորգային բռնաբարելու մեջ, որն իբր, տեղի է ունեցել 2009-ին Լաս Վեգասում: Ֆուտբոլիստը մերժում է մեղադրանքները: Նա մտադիր է իր իրավունքները պաշտպանել դատարանում:

4 Октябрь 2018 - 13:50 AMT
Португальский форвард «Ювентуса» Криштиану Роналду не примет участие в ближайших играх сборной Португалии.
33-летний португалец сосредоточится на борьбе с обвинениями в изнасиловании со стороны американки Катрин Майорги. Роналду остался вне заявки сборной на ближайшие матчи, пишет Lenta.ru со ссылкой на Associated Press.
11 октября португальцам предстоит встреча в рамках Лиги наций против Польши. Через три дня у команды под руководством Фернандо Сантуша запланирован товарищеский матч против сборной Шотландии.
Роналду был публично обвинен Майоргой за изнасилование, которое якобы произошло в Лас-Вегасе в 2009 году. Футболист отрицает факт насилия над американкой. Португалец намерен доказать свою правоту через суд.
Роналду выступает за сборную с 2003 года. В составе национальной команды форвард провел 154 матча и забил 85 голов. В 2016 году Роналду стал чемпионом Европы.