Ռոնալդուին մեղադրել են ևս մեկ բռնաբարության մեջ: Ամերիկուհի Քեթրին Մայորգա Լեսլի Սթովալի փաստաբանը հայտարարել է, որ իր պաշտպանյալը միակ աղջիկը չէ, որը տուժել է «Յուվենտուսի» հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուից:
«Ինձ մի կին զանգահարեց, որը պնդում էր, որ նմանատիպ փորձ է ունեցել»,-հայտարարել է Սթովալը: Փաստաբանը հրաժարվել է հրապարակել երկրորդ տուժածի անունը, սակայն, նշել է, որ կինը ֆուտբոլիստի կողմից բռնի գործողությունների մասին տեղեկությունները կփոխանցի Լաս Վեգասի ոստիկանություն, գրում է Lenta.ru-ն Daily Mail-ի վրա հղումով:
Սեպտեմբերի 28-ին Մայորգան առաջին անգամ հրապարակավ բռնաբարության մեղադրանք ներկայացրեց Ռոնալդուին: Միջադեպն իբր տեղի է ունեցել 2009-ին Լաս Վեգասում: Կինը պնդում էր, որ ֆուտբոլիստը նրան լռության համար 375.000 դոլար է վճարել:
Ռոնալդուն ժխտում է մեղադրանքները և մտադիր է դատի տալ ամերիկուհուն: Մայորգայի հետ այդ քաշքշուկի հետևանքով Ռոնալդուն չի մասնակցի Պորտուգալիայի հավաքականի առաջիկա խաղերին:

Адвокат американки Кэтрин Майорги Лесли Стовалл рассказал, что его подзащитная не единственная девушка, пострадавшая от нападающего «Ювентуса» Криштиану Роналду.
«Мне позвонила женщина, которая утверждает, что имела аналогичный опыт», — заявил Стовалл. Адвокат отказался назвать имя второй пострадавшей, однако отметил, что женщина передаст информацию о насильственных действиях со стороны футболиста в полицию Лас-Вегаса, пишет Lenta.ru со ссылкой на Daily Mail.
28 сентября Майорга впервые публично выступила с обвинениями в изнасиловании в адрес Роналду. Инцидент якобы произошел в 2009 году в Лас-Вегасе. Женщина утверждала, что спортсмен позже выплатил ей за молчание 375 тысяч долларов.
Форвард отрицает обвинения и намерен судиться с американкой. На фоне разбирательств с Майоргой Роналду пропустит ближайшие матчи сборной Португалии.