Լոնդոնի «Արսենալի» նախկին գլխավոր մարզիչ Արսեն Վենգերը հայտարարել է, որ կվերադառնա աշխատանքին ֆուտբոլում հունվարի 1-ին:
«Ես ինձ հանգստացած եմ զգում և պատրաստ եմ վերադառնալ աշխատանքի: Ես հավատում եմ, որ կրկին կսկսեմ աշխատել հունվարի 1-ից: Դեռ հստակ չգիտեմ որտեղ: Ինձ դիմում են ասոցիացիաներ և ֆեդերացիաներ, նաև ես կարող եմ հայտնվել Ճապոնիայում: 22 տարում «Արսենալում» ես մեծ փորձ եմ ձեռք բերել տարբեր մակարդակներում: Ես հարցումներ եմ ստացել ամբողջ աշխարհից»,-ասել է Վենգերը, գրում է Lenta.ru-ն Bild-ի վրա հղումով:
Ապրիլին ֆրանսիացի մասնագետը հայտնեց «Արսենալից» հեռանալու մասին, որը նա մարզել է 1996 թվականից: Վենգերի ղեկավարությամբ ակումբը երեք անգամ Անգլիայի չեմպիոն է դարձել, 7-ական անգամ հաղթանակ է տոնել Անգլիայի գավաթում և Սուպերգավաթում: Վենգերը 3 անգամ ճանաչվել է ԱՊԼ լավագույն մարզիչ: Վենգերի տեղն «Արսենալում» զբաղեցրել է իսպանացի մասնագետ Ունաի Էմերին: Նրա հետ ակումբը 4-րդ հորիզոնականում է Լիգայում 8 խաղից հետո:

18 Октябрь 2018 - 07:57 AMT
Бывший главный тренер лондонского «Арсенала» Арсен Венгер заявил, что вернется к работе в футболе 1 января.
«Я чувствую себя отдохнувшим и готовым вернуться к работе. Я верю, что снова начну работать 1 января. Пока не знаю точно, где. Ко мне обращаются ассоциации и федерации, также я могу оказаться в Японии. За 22 года в «Арсенале» я получил большой опыт на различных уровнях. Ко мне поступили запросы со всего мира», — рассказал Венгер, пишет Lenta.ru со ссылкой на Bild.
В апреле француз объявил об уходе из «Арсенала», который он тренировал с 1996 года. Под руководством Венгера клуб трижды становился чемпионом Англии, по семь раз праздновал победу в Кубке Англии и Суперкубке. Трижды его признавали лучшим тренером АПЛ.
Место Венгера в «Арсенале» занял испанский специалист Унаи Эмери. С ним лондонцы занимают четвертое место в лиге после восьми игр.